Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

„Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany przestarzałych urządzeń grzewczych tzw. „kopciuchów” oraz docieplenie domów jednorodzinnych. Podstawowym celem programu jest walka ze smogiem.

Zgodnie z wynikami rocznego rankingu gmin w Programie „Czyste Powietrze”, w którym udział wzięło ponad dwa tysiące gmin współpracujących z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska, gmina Bodzentyn znalazła się w ścisłej czołówce. Jako jedni z najbardziej aktywnych otrzymaliśmy dodatkowe 25.600 zł z przeznaczeniem na zasilenie gminnego punktu konsultacyjno – informacyjnego. Ranking obejmował okres od 1 kwietnia 2021 do 31 marca bieżącego roku. Brano pod uwagę przede wszystkim ilość wniosków, które zostały złożone na dofinansowanie wymiany starych oraz nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, a także przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynków.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy nie skorzystali jeszcze z programu wymiany przestarzałych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków do zapoznania się dokładnie z zasadami Programu Czyste Powietrze. W Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie w pokoju nr 16 w każdy wtorek w godzinach 7.15-15.15 pracownik Urzędu Pani Martyna Sulej udziela fachowej pomocy przy wypełnianiu wniosków.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech