Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Gmina Bodzentyn w ramach programu ,,Infrastruktura Kultury Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu otrzymała dofinansowanie ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 260 tys. zł na zadanie pn. "Budowa świetlicy Wiejskiej w Dąbrowie Górnej".

Projekt zakładał budowę w/w obiektu od istniejącego poziomu 0 (wybudowanego z Funduszu Sołeckiego) do stanu surowego zamkniętego i był realizowany w latach 2021 – 2022.

31.05.2022 r. w obecności inspektora nadzoru, pracowników gminy oraz wykonawcy odbył się odbiór końcowy.

Świetlica w Dąbrowie będzie pełnić funkcję miejsca spotkań stowarzyszeń, integracji mieszkańców oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. Będzie to miejsce przyjazne mieszkańcom, gdzie będą się oni mogli edukować oraz integrować. Na terenie świetlicy będą organizowane imprezy kulturalno – rozrywkowe dla mieszkańców. Świetlica ze względu na swoją dostępność będzie naturalnym miejscem aktywności różnorodnych grup zainteresowań oraz pasjonatów. Świetlica, która jest blisko miejsca zamieszkania członków wspólnoty wiejskiej, będzie właściwym zapleczem dla kreatywnej i ambitnej społeczności tego regionu. Wybudowanie takiego zaplecza znacząco wzmocni świadomość kulturową oraz kultywowanie lokalnych tradycji i zwyczajów.

Koszt budowy obiektu do stanu surowego zamkniętego wynosi 349 999,48 zł, a wkład własny gminy Bodzentyn to 89 999,48 zł.

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech