Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W niedzielę tj. dnia 19.06.2022 r. na ul. Rynek Górny w Bodzentynie (naprzeciwko remizy OSP) doszło do zapadnięcia się fragmentu nawierzchni z kostki brukowej. Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie niezwłocznie (dnia 20.06.2020 r.) zawiadomił o tym zdarzeniu właściwe organy. tj. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kielcach oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Kielcach. Tego samego dnia pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeprowadzili kontrolę na miejscu zdarzenia i sporządzili protokół zawierający wytyczne dot. zabezpieczenia ubytku
w nawierzchni oraz wykonania ekspertyzy, która wykaże przyczynę zaistniałego zdarzenia.

            W związku z powyższym pracownicy Urzędu zabezpieczyli teren wokół powstałej wyrwy zgodnie z zaleceniami PINB za pomocą barier drogowych oraz poprzez ułożenie worków z piaskiem w celu zabezpieczenia przed zalewaniem.

Ponadto dnia 23.06.2022 r. gmina zleciła firmie Rurologia Stosowana - Projektowanie i Realizacja Inwestycji wykonanie ekspertyzy ustalającej przyczyny zapadnięcia się nawierzchni.
W celu wykonania ekspertyzy dodatkowo należy zdemontować nawierzchnię jezdni w zakresie ok. 20 m2 obejmującą teren wokół zapadliska, wykonać wykop w sposób uniemożliwiający dalsze osuwanie się gruntu w kierunku wykopu, zabezpieczyć istniejącą infrastrukturę podziemną poprzez podwieszenie jej do belek ułożonych nad wykopem. Ponadto gmina Bodzentyn zleciła również wykonanie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas wykonania ww. remontu.

                W związku z tym, że zakres planowanych prac jest skomplikowany, a ich wykonanie czasochłonne, prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość
i cierpliwość.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech