Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Niedzielne popołudnie 12 czerwca br. na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Celin oraz okolicznych miejscowości. W tym dniu bowiem odbył się Festyn Rodzinny „Celinianki dla Mieszkańców” poprowadzony przez KGW Celinianki.

Niedzielne popołudnie 12 czerwca br. w sołectwie Celiny rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej, w tracie której poświęcone zostały pola.

Następnie Radna Rady Miejskiej Pani Teresa Bzymek powitała przybyłych gości oraz mieszkańców życząc udanej zabawy. Podczas rodzinnego festynu na dzieci czekało mnóstwo różnorakich zabaw i niespodzianek, a także konkursów z upominkami. Program festynu był niezwykle bogaty, a zarazem zaskoczył wszystkich. Nie często bowiem zobaczyć można pokaz tańca w powietrzu na szarfie i kole cyrkowym. Wielkie zainteresowanie wzbudziły zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Nie mogło zabraknąć również występów artystycznych zespołów ludowych. Natomiast KGW Celinianki po raz pierwszy zaprezentowało Obrzęd Ludowy „Wicie wionka”. Obok atrakcji dla dzieci festyn miał na celu promować aktywne, a przede wszystkim rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Na przybyłych czekał poczęstunek pod chmurką przygotowany przez KGW „Celinianki”.

Festyn zakończył się wspólną zabawą pod gwiazdami z udziałem DJ-a.

- Cieszymy się, że nasz festyn jest atrakcyjny i wzbudza tak duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców sołectwa, jak też osób przybyłych z innych miejscowości – mówi Teresa Bzymek Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie. - Dzieci bawią się świetnie. Ich uśmiech i radość są dla nas największą nagrodą, a jednocześnie motywacją do przygotowywania tego typu inicjatyw - podsumowuje.

Zorganizowanie tak dużego festynu wymagało udziału szeregu osób. Do wspólnej pracy włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich „Celinianki”, Samorząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Stowarzyszenie Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza.

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech