Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Kielcach i Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego 5 czerwca w Łagowie spotkali się seniorzy z gmin powiatu kieleckiego.

Uroczystości rozpoczęły się barwnym korowodem uczestników, który prowadziła orkiestra Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Bodzentynie. Trasa wiodła uliczkami Łagowa spod szkoły podstawowej do kościoła pw. św. Michała Archanioła. W trakcie przemarszu złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą lokację miasta Łagowa. W kościele odbyła się msza święta w intencji seniorów z udziałem bodzentyńskiej orkiestry, Starosty Powiatowego Kieleckiego Mirosława Gębskiego, władz samorządowych powiatowych i gminnych, polityków i zaproszonych gości.

Po nabożeństwie zebrani udali się na Rynek, gdzie rozpoczęły się występy. Przybyłych przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki jako gospodarz tego ważnego dla seniorów wydarzenia. Po słowach polityków głos zabrał Przewodniczący Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego Witold Comber z Bodzentyna zapraszając na scenę przedstawicieli Rady Seniorów. Odśpiewali oni specjalnie przygotowany na uroczystość „Hymn Seniorów”.

Następnie występowały zespoły i twórcy reprezentujący 12 gmin powiatu. Podczas prezentacji Gminy Bodzentyn głos zabrał Burmistrz Dariusz Skiba, który podkreślił rolę seniorów działających na terenie gminy Bodzentyn i podziękował za ich zaangażowanie w organizację uroczystości. Słowa podziękowania skierował również do Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Bodzentynie, która bierze udział w wielu gminnych obchodach.

Gminę Bodzentyn reprezentowały: Stowarzyszenie Dąbrowa, Stowarzyszenie Wolanie spod Łysicy. W imieniu Zespołu Pieśni i Tańca Wilkowianie wystąpił Pan Marian Przeździecki. Pani Zofia Szafraniec wygłosiła wiersz poświęcony seniorom. Każda z gmin przygotowała stoisko promocyjne, na którym częstowano lokalnymi regionalnymi potrawami. Potrawy na bodzentyńskim stoisku przygotowali z Uniwersytetu III Wieku: Jadwiga Morka, Jadwiga Bogacka, Zofia Furmańczyk, Maria Sokół, Barbara Rachtan, Jadwiga Mańka; z zespołu Wilkowianie: Halina i Marian Przeździeccy, Maria Hłond z mężem, Stanisława i Piotr Kaletowie, Jadwiga Durlik, Lucyna Widawska; z zespołu Wolanie spod Łysicy: Bożena Wyglądacz.

Zaprezentowali się również  artyści z Gminy Bodzentyn. Pan Stanisław Mańka pokazał swoje haftowane obrazy. Z prac artysty plastyka Witolda Combera, portret papieża uświetnił nabożeństwo w kościele; pozostałe przedstawiające ruiny zamku w Bodzentynie i martwą naturę umieszczono na scenie. Redaktor prowadzący wydarzenie poinformował o wydaniu przez Kieleckie Towarzystwo Naukowe i Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn książki pod red. prof. Urszuli Oettingen „Dziedzictwo kulturowe Bodzentyna”, zwracając uwagę na znaczenie kultywowania pamięci o małych ojczyznach i promocję ich historii.

Komisja w składzie Stefan Bąk członek zarządu powiatu kieleckiego, Dominika Kąsek dyrektorka wydziału zdrowia i polityki społecznej w Starostwie Kieleckim, Witold Comber Przewodniczący Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego dokonała przeglądu stoisk oceniając wszystkie bardzo dobrze. Po wręczeniu nagród dalej bawiono się, do późnych godzin wieczornych, przy muzyce występujących zespołów.

Szczególne wyrazy podziękowania składam Burmistrzowi Dariuszowi Skibie za pomoc w organizacji senioriady i świetnym zaprezentowaniu się seniorów z Gminy Bodzentyn.

 

Witold Comber

Przewodniczący Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

 

 

Więcej fot. na stronach:

https://www.lagowgmina.pl/asp/tak-bawilismy-sie-na-senioriadzie!,11,artykul,1,4365

https://www.powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/W-Lagowie-odbyla-sie-pierwsza-powiatowa-Senioriada/idn:10636

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech