W słoneczne, niedzielne popołudnie 29 czerwca br. na Rynku Górnym w Bodzentynie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Licznie przybyli najmłodsi mieszkańcy naszej gminy chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Jak co roku nie mogło zabraknąć pakietu dmuchanych placów zabaw oraz waty cukrowej. Długie kolejki do stoiska z zaplataniem kolorowych warkoczyków oraz malowaniem twarzy również świadczyły o sukcesie wydarzenia. Całość imprezy uświetniła firma „Kraina Szczęścia”. Animatorzy, przygotowali dla najmłodszych pakiet atrakcji, skutecznie zachęcając do wspólnej zabawy, która nagradzana była słodkimi upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Kolejny festyn z okazji święta dzieci odbył się w sołectwie Święta Katarzyna w dniu 1 czerwca. Zorganizowany oraz poprowadzony został przez Pana Piotra Janickiego – sołtysa miejscowości przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy oraz Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Bodzentynie oraz Dyrekcją Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku – Kamienna.

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn serdecznie powitał zebranych gości, podziękował za liczne przybycie oraz życzył udanej zabawy.

Zaplanowane atrakcje takie jak wystawa Muzeum Orła Białego, dmuchańce, ognisko z kiełbaskami, pokaz sprzętu strażackiego, pokazy sztuk walki, a także wiele innych zabaw uświetniły ten wyjątkowy dzień.

Jak podkreśla Pan Sołtys „Włożyliśmy dużo pracy i wysiłku, aby był to niezapomniany dzień dla wszystkich uczestników. Najważniejsza była wspólna zabawa. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania w tym również swojej żonie, która wspiera mnie działaniach na rzecz lokalnej społeczności”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się przedsiębiorstwom „Robert Market”, „Smaki Regionu Świętokrzyskiego”, „Zajazd na Widoku”, „Dom Gościnny Marysieńka”, Lodziarni Państwa Kuroś, Pracowni Ceramicznej, „Spiżarnia u Kaśki Pod Łysicą”, KGW Katarzynianki, Radnemu Powiatowemu Panu Wojciechowi Kózka, Pani Izabeli Lewandowskiej, Radnej Pani Agnieszce Barcikowskiej, Harcerzom z Gminy Bodzentyn pod przewodnictwem druhny pwd. Ingi Świderskiej, Sołtysowi Sołectwa Wilków Panu Bogdanowi Wzorek.

D. Zagórska

Foto. UMiG i e-Bodzentyn.pl

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA