Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

15 maja br. w Bodzentynie druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, z terenu gminy Bodzentyn świętowali na Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. W uroczystych obchodach oprócz strażaków z jednostki OSP Psary, OSP Wzdół, OSP Sieradowice, OSP Bodzentyn udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Przewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Bzymek, Radni Rady Miejskiej, przedstawiciel władz państwowych Senator Krzysztof Słoń oraz dziesiątki mieszkańców.

Niedzielna uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej o godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Bodzentynie. Następnie wszyscy zebrani przemaszerowali pod budynek remizy OSP na Rynku Górnym w Bodzentynie przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP. W dalszej części uroczystości ks. Leszek Sikorski dokonał poświęcenia nowego quadu zakupionego w ramach realizacji wygranego projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn na 2022 rok. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Teresą Bzymek symbolicznie przekazali strażakom klucze i dokumenty do nowego quada ratowniczego z przyczepą.


Pragniemy przypomnieć, że wybrany projekt Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn na 2022 rok to „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą” za kwotę 109 000,00 zł. Projekt zakładał zakup 5 sztuk defibrylatorów AED, 5 sztuk kapsuł do ich przechowywania oraz zakup quada z przyczepą ratowniczą. Zadania z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego już są na końcowym etapie realizacji – pozostało zamontowanie ostatniego defibrylatora AED w wyznaczonym miejscu publicznym. Łatwy dostęp do urządzeń AED z pewnością znacząco zwiększy szanse poszkodowanego na przeżycie.


Na zakończenie Burmistrz Bodzentyna podziękował strażakom za służbę, ofiarność i poświęcenie oraz życzył satysfakcji z pełnionej służby, a także, aby każdy wyjazd kończył się szczęśliwym powrotem.

 

Fot. e-bodzentyn.pl

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech