12 maja br. odbyło się spotkanie z Mieszkańcami Gminy Bodzentyn w sprawie ustalenia przebiegu obwodnicy Miasta Bodzentyn. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba oraz właściciel Biura Projektowo –Wykonawczego „Drogi i Ulice” Pan Zenon Kubicki. Projektant przedstawił trzy warianty przebiegu obwodnicy oznaczone na załączniku graficznym kolorami pomarańczowym, różowym i zielonym. Wariant oznaczony kolorem niebieskim został odrzucony przez mieszkańców na poprzednim spotkaniu, które odbyło się 3 marca br.

Oznaczona na mapie koncepcja koloru czerwonego (linia przerywana), to rozwiązanie docelowe, które w chwili obecnej nie jest przedmiotem rozważań, gdyż zgodnie z ustaleniami poczynionymi z Urzędem Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, gmina zobowiązała się do opracowania koncepcji obwodnicy prowadzącej od miejscowości Dąbrowa Górna do ul. Opatowskiej w Bodzentynie.

Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy wypowiedzieli się za przebiegiem obwodnicy oznaczonym na mapie kolorem zielonym (wariant V) tj. wlot obwodnicy w miejscowości Dąbrowa Górna poprzez działkę 200 do ul. Opatowskiej.

Pod koniec kwietnia w przedmiotowej sprawie wpłynęło również pismo do Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, w którym część mieszkańców ul. Opatowskiej optuje za przebiegiem obwodnicy oznaczonym na załączniku graficznym kolorem zielonym.

Koncepcja Obwodnica Bodzentyna

 

 Tekst: A.Sikora

Zdjecia: e-bodzentyn.pl

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA