Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Obchody Święta Konstytucji 3 maja to przypomnienie o uchwaleniu pierwszej, spisanej Konstytucji w Europie, drugiej na świecie. Z tej okazji corocznie w Bodzentynie organizowane są przez Urząd Miasta i Gminy oraz Bibliotekę Publiczną w Bodzentynie gminne obchody upamiętniające to znaczące wydarzenie.

W dniu 3 maja br. Obchody Narodowego Święta Konstytucji w Bodzentynie rozpoczęły się od zbiórki na Rynku Górnym przed budynkiem Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie. Władze samorządowe, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe, harcerze, zaproszeni gości oraz mieszkańcy, wspólnie przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje złożyły wieńce pod tablicą upamiętniającą 150. Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego.

Dalsza część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w budynku Biblioteki Publicznej w Bodzentynie. Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba przywitał wszystkich zebranych, a następnie w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne dla każdego obywatela Polski jest Święto Konstytucji 3 Maja. Zgodnie z programem następnie był Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, który rozpoczął się od Hymnu Państwowego.

Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bodzentynie oraz soliści z Biblioteki Publicznej w Bodzentynie.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech