Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniach 28 i 29 kwietnia br. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba odwiedził wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Bodzentyn. Po raz kolejny w ramach prowadzonej już od wielu lat akcji ,,Flaga dla pierwszaka”, Burmistrz przekazał wszystkim pierwszoklasistom flagi państwowe z okazji zbliżających się świąt majowych, które mają ogromne znaczenie dla każdego Polaka.

1 MAJA – Święto Pracy – międzynarodowe święto ludzi pracujących.

2 MAJA – Święto Flagi Państwowej, wprowadzone decyzją Sejmu RP 20 lutego 2004 roku. Data 2 maja nie została wybrana przypadkowo – tego dnia żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie, a zdobywając miasto, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie w czasie II wojny światowej.

3 MAJA – Święto Konstytucji 3 Maja, pierwszej uchwalonej w Europie konstytucji, drugiej na świecie po Stanach Zjednoczonych, opracowanej przez Sejm Czteroletni w 1791 roku.

Dzieci z dużym entuzjazmem przyjęły Burmistrza w swoich szkołach, który przekazał im „prezent” w postaci flagi. Uczniowie ponadto wykazali się niezwykle dużą, jak na swój wiek, wiedzą patriotyczną na temat symboli narodowych. Burmistrz zachęcał najmłodszych mieszkańców naszej gminy do wspólnego świętowania majowych uroczystości poprzez wywieszenie flagi narodowej m.in. w oknie, na balkonie mieszkania, czy też przed domem.

Wywieszając flagę wyrażamy swój patriotyzm oraz pamięć o ważnych wydarzeniach w naszych dziejach. Poprzez przekazywanie co roku pierwszoklasistom flag chcę zaszczepić w młodym pokoleniu wartości takie jak szacunek do symboli narodowych oraz pamięć o historii i tradycji naszego państwa. – dodał Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba.

W trakcie krótkiej wizyty w szkołach można było dostrzec pięknie przystrojone gazetki w biało-czerwone symbole narodowe.

Przypominamy, że 3 maja br. w Bodzentynie odbędą się Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie UMiG w Bodzentynie www.bodzentyn.pl.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech