Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

,,Niezłomni w Koronie Gór" - jest to najnowsze przedsięwzięcie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej, które dedykowane jest dla niepełnosprawnych dzieci. Pomysłodawcą i realizatorem nowego projektu jest dyrektor szkoły Pan Marcin Kruk. 15 września br. w Świętej Katarzynie odbyła się uroczystość inauguracyjna tej wspaniałej inicjatywy.

Założeniem przedsięwzięcia jest zdobycie przez grupę uczniów niepełnosprawnych wraz z opiekunami Korony Gór Polski - 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Uczestnicy dążą do uzyskania tytułu zdobywców Korony Gór Polski.

W tym dniu Niezłomni rozpoczęli swoje wyzwanie i zdobyli Łysicę - największy szczyt Korony Gór Świętokrzyskich. Celem wędrówek jest ułatwienie dzieciom niepełnosprawnym realizację bardziej śmiałych i odważnych marzeń. Jedno z nich zostało zrealizowane. Cała społeczność szkolna w oczekiwaniu na Niezłomnych korzystała z atrakcji zorganizowanych na polu kempingowym jednego z rodziców ucznia Pana Piotra Janickiego - Sołtysa Sołecywa Święta Katarzyna. Wśród najpopularniejszych znalazły się m.in. dmuchane zjeżdżalnie, malowanie włosów, wata cukrowa, lody, grill. Ponadto uczestnicy mogli spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Katarzynianki". Nauczyciele ZPEW zorganizowali dla dzieci i młodzieży gry i zabawy zespołowe.
 
Pierwszy cel projektu został osiągnięty, a inauguracja cieszyła się powodzeniem z uwagi na liczną frekwencję nie tylko społeczności ZPEW, ale także zaproszonych gości i mieszkańców Świętej Katarzyny.

Trzymamy kciuki za wędrowców i życzymy bezpiecznych szlaków.
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech