Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot w Bodzentynie, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn w dniu 4 września 2021 roku włączyli się w jubileuszową, dziesiątą odsłonę Narodowego Czytania.

W tym roku czytaliśmy komedię Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Jest to utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Jego przesłanie jest moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.

Przybyłych gości przywitali: Wojciech Furmanek – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot w Bodzentynie oraz Marcin Sikorski – Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. W role wcielili się przedstawiciele reprezentujący czytelników, stowarzyszenia, KGW, sołectwa, Radę Miejską, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz organizatorów. Czytali:

PANI DULSKA      ANNA OBARA,  CZESŁAWA CZARNECKA

PAN DULSKI      WOJCIECH FURMANEK

ZBYSZKO DULSKI      WOJCIECH KÓZKA

HESIA DULSKA       URSZULA OETTINGEN,  WIKTORIA TELKA

MELA DULSKA        TERESA BZYMEK

JULIASIEWICZOWA Z DULSKICH          JADWIGA MAŃKA

LOKATORKA       AGNIESZKA BARCIKOWSKA

HANKA       MONIKA FIGIEL

NARRATOR      MARCIN SIKORSKI

Uczestnicy spotkania przeczytali dwie sceny z utworu wcielając się w swoje role i oczywiście wywołali wśród zgromadzonej publiczności wybuchy śmiechu. Na zakończenie występujący otrzymali owacje na stojąco, co świadczyło o tym, że występ bardzo się podobał. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy egzemplarz czytanej lektury z okolicznościową pieczęcią przesłaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Organizatorami wydarzenia byli:

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot w Bodzentynie

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie

Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz przybyłym gościom, którzy włączyli się do tegorocznego Narodowego Czytania w Bodzentynie

Organizatorzy

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech