Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

,,Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas gdy kocha się zawsze,

w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los.”

Jan Paweł II

 

Małżonkowie na medal – w roku 1971 powiedzieli sobie sakramentalne ‘’tak” i przeżyli razem aż pół wieku. W Gminie Bodzentyn, 50 lat temu związek małżeński zawarło 79 par, z których w bieżącym roku Złote Gody świętuje 17.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, która nabiera szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 26 sierpnia, w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie, w której udział wzięło 13 par:

 1. Państwo Anna i Piotr Buczek
 2. Państwo Zofia i Czesław Jeziorscy
 3. Państwo Stanisława i Bogumił Kiślowie
 4. Państwo Stanisława i Eugeniusz Kubaccy
 5. Pani Anna Pytel
 6. Państwo Irena i Marian Sikorowie
 7. Państwo Marianna i Józef Sitkowie
 8. Państwo Danuta i Franciszek Sokołowie
 9. Państwo Jadwiga i Edward Telkowie
 10. Państwo Maria i Wiesław Kozerowie
 11. Państwo Wiesława i Józef Rakowie
 12. Państwo Bożena i Witold Małuszczakowie
 13. Państwo Wiesława i Jan Miśkiewiczowie

Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania:

- Dziękuję Wam za to, co zrobiliście przez te wszystkie lata dla siebie nawzajem, dla swoich rodzin, ale również dla budowania i rozwoju naszej gminy. Jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla młodego pokolenia właściwego podtrzymywania wartości rodzinnych.

Następnie wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Bodzentyn. Jubilaci ponadto otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki.

Życzenia w imieniu Radnych Rady Miejskiej złożyła także Przewodnicząca Teresa Bzymek:

- Z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, w imieniu własnym oraz wszystkich Radnych Rady Miejskiej w Bodzentynie życzę Państwu zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia, by Wasza miłość trwała jeszcze przez wiele szczęśliwych i pogodnych lat, abyście dalej szli przez życie trzymając się mocno za ręce, zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swych uczuć. Niech los Wam sprzyja niosąc powodzenie, a zdrowie pozwoli Wam doczekać kolejnych tak pięknych jubileuszy.

W wydarzeniu uczestniczył również Marcin Sikorski Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki, Radni Rady Miejskiej i członkowie rodzin Jubilatów.

Wszystkim parom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech