Gmina Bodzentyn inwestuje w rozwój turystyki rowerowej przez współorganizację takich eventów jak MTB CROSS Maraton oraz budowanie nowych ścieżek przeznaczonych właśnie dla miłośników spędzania aktywnie wolnego czasu.

Maraton stanowi wspaniałą promocję miasta i gminy, ponieważ uczestniczą w nim osoby z różnych regionów Polski.

Bardzo się cieszę, że po raz piąty możemy być gospodarzami cyklu Maratonu rowerowego MTB Cross. Dzięki wsparciu tego ważnego wydarzenia gościmy w naszej gminie mnóstwo osób z różnych krańców polski, którzy doceniając piękno naszych terenów i poprzez aktywność sportową, promują zdrowy tryb życia. Jest to niezwykle cenna inicjatywa, która pobudza wiele osób do zmiany swojego trybu życia. – powiedział Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn

W tym roku rywalizację podjęło łącznie 300 osób, pochodzących z województwa świętokrzyskiego, ale także z mazowieckiego, śląskiego, podkarpackiego, lubelskiego, a nawet z zachodniopomorskiego. Podczas przejazdu uczestnicy mają okazję podziwiać wspaniałe widoki oraz obcować z urokliwą naturą naszych terenów. Nie da się ukryć, że nasze górskie obszary niekiedy są bardzo ciężkie do pokonania, jednak dla pasjonatów dwóch kółek nie stanowią problemu. Z roku na rok rośnie liczba uczestników MTB Cross Maraton chcących spróbować swoich siły na specjalnie przygotowanych trasach. W tegorocznym maratonie rowerzyści rywalizowali na trzech dystansach: Family - 23,5 km, Fan - 43 km oraz Master 74 km. Na mecie na twarzach zawodników można było dostrzec olbrzymie zmęczenie, ale także szczęście, związane z pokonaną trasą. Mamy nadzieję, że tego typu aktywne wydarzenia zapiszą się na dobre w atrakcjach naszej gminy.

 

Fot. e-bodzentyn.pl

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA