Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Gmina Bodzentyn jest bogata w wspaniałą historię, kulturę oraz wieloletnie tradycje, o których często się zapomina. Aby uchronić od zapomnienia przeszłość naszej Małej Ojczyzny, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba postanowił przygotować, kolejny wakacyjny cykl filmów pn. ,,Echa Historii Miasta i Gminy Bodzentyn". W ramach inicjatywy Burmistrz opowiada o historii zabytków, wyjątkowych miejscach, tradycjach i kulturze naszej Gminy. Mamy nadzieję, że dzięki przygotowanym materiałom przeniesiecie się myślami do dawnych lat i przypomnicie sobie lub poznacie historię, której jeszcze nie znaliście. Pierwszy film dotyczy Ruin Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie, czyli największej atrakcji turystycznej naszego miasta. Burmistrz opowiada o latach, w których w pałacu tętniło jeszcze życie. Natomiast drugi z cyklu filmów przedstawia losy Bodzentyńskiej kolegiaty. Kolejne filmy z serii Echa Historii Miasta i Gminy Bodzentyn pojawią się niebawem. Zapraszamy do śledzenia strony YouTube, na której publikowane są wszystkie filmy: [LINK]
 
Burmistrz zamek 2
 
 
 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech