Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W sobotę 26 czerwca w Szkole Wrażliwości w Kapkazach prowadzonej przez gospodarzy Mariusza Kosmalskiego i Ewę Skowerską rozpoczął się kolejny Festiwal Wędrowani. Wydarzenie przyciągnęło ponad setkę osób, którzy mogli posłuchać muzyki w wykonaniu Gędziego Chóru oraz obejrzeć piękny spektakl taneczny przygotowany przez Kielecki Teatr Tańca.

Widowisko obrazowało poezję świętokrzyskiego poety Jana Gajzlera. Choreografię spektaklu przygotowała Anna Budnicka i Paweł Żołądek. Widowisko Świętokrzyska Raga - Wytańczyć Poezję w Szkole Wrażliwości w Kapkazach rozpoczęło tegoroczny XIII Festiwal Wędrowania.

Widowisko zaprezentowane zostało w ramach programu "Przestrzenie Sztuki". Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego."

Fot. e-bodzentyn.pl

 

Natomiast 2 lipca 2021 r. w Dąbrowie Dolnej w gminie Bodzentyn w ramach XIII Festiwalu Wędrowania odbył się koncert dwóch wyjątkowych duetów: Grzegorza Kustra (obój) wraz z siostrą Hanną Szmigielską (szpinet) oraz Alicji Białek - Rozborska (wokal) z Radosławem Nowakowskim, których zagrał na bębnach. W trakcie spotkania można było zapoznać się z nowymi książkami Radosława Nowakowskiego.

Na filmie przygotowanym przez e-bodzentyn można zobaczyć wspaniałą atmosferę, jaka panowała podczas wydarzenia:

Dzień I - [LINk do filmu]

Dzień II - [LINK do filmu]

Fot. e-bodzentyn.pl

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech