W czerwcu zostały rozdane dyplomy w ramach akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Ze względu na okres pandemii, mogliśmy je wręczyć dopiero teraz. Dyplom jest potwierdzeniem czytelniczych zainteresowań dziecka – Mały Czytelnik za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu –  właśnie imienny dyplom Małego Czytelnika.

Pani Grażyna Miernik – Dyrektor Szkoły Podstwowej w Woli Szczygiełkowej, Pani Katarzyna Telka-Kuś – Nauczycielka Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Leśnej, Pan Marcin Sikorski – p.o. Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot w Bodzentynie oraz Pani Anna Koprowska – koordynator akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” uroczyście wręczyli dyplomy oraz upominki finalistom.

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w akcji. Gratulujemy finalistom, dla których czytanie książek stało się sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Zachęcamy kolejnych małych czytelników do udziału w akcji.

W dalszym ciągu będziemy kontynuować projekt w naszej bibliotece, czekając na nowych czytelników, którzy odkryją wspaniały świat książek. Zapraszamy dzieci z roczników 2015-2018 po bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Jednym z celów projektu jest zachęcenie rodziców do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy Mały Czytelnik po zapisaniu się do Biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdują się:

- książka „Pierwsze czytanki dla…” czyli zbiór starannie dobranych utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne,

- broszura dla rodziców „Książką połączeni”, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji,

- Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Czekamy na was

 

Anna Koprowska

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA