Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Dziś odbyła się, choć nie uroczysta to równie wyjątkowa, sesja Rady Miejskiej, ponieważ wręczono nagrody dla sołtysów roku, którymi zostali sołtysi Krzysztof Arczewski oraz Magdalena Ślusarczyk. Życzenia nagrodzonym złożyli w imieniu samorządu Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba wraz z Radnymi Rady Miejskiej.

W trakcie sesji nie brakowało wzniosłych chwil, ponieważ Radni wśród podejmowanych uchwał głosowali także nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn wotum zaufania. Burmistrz uzyskał poparcie swoich dotychczasowych działań w znacznej większości radnych tj. Bąderski Włodzimierz, Bzymek Teresa, Gliwa Zofia, Jankowicz Bogusława, Matla Mariusz, Obara Anna, Sikora Katarzyna, Skarbek Dominika, Tofil Jerzy, Wilkosz Jan oraz Zieliński Tadeusz. Jedynym głosującym przeciw był Radny Dominik Dudek, natomiast Radna Ewelina Dróżdż wstrzymała się od głosu. Nie była to jednak jedyna wyjątkowa rzecz, nad którą Radni debatowali podczas sesji. W porządku sesji znalazł się także punkt dotyczący udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn absolutorium za rok 2020. Można powiedzieć, że jest to jedna z najważniejszych uchwał w roku dla każdego wójta, burmistrza czy też prezydenta, ponieważ podczas podejmowania jej, Radni oceniają całokształt pracy Burmistrza, w tym wykonanie zaplanowanego budżetu za poprzedni rok. Jednakże Radni również i w tym przypadku byli w znacznej większości zgodni. Jak można zobaczyć w wynikach głosowania imiennego, za udzieleniem Burmistrzowi absolutorium głosowało aż 11 radnych tj. Bąderski Włodzimierz, Bzymek Teresa, Gliwa Zofia, Jankowicz Bogusława, Matla Mariusz, Obara Anna, Sikora Katarzyna, Skarbek Dominika, Tofil Jerzy, Wilkosz Jan oraz Zieliński Tadeusz. Po raz kolejny jedyny przeciwny głos oddał Radny Dominik Dudek, a Radna Dróżdż Ewelina wstrzymała się od głosu. Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba musiał wcześniej opuścić posiedzenie sesji, dlatego Radni złożyli podziękowania na ręce Z-cy Burmistrza Andrzeja Jarosińskiego za dotychczasową ciężką pracę na rzecz Miasta i Gminy Bodzentyn, mającą na celu nieustanne polepszanie jakości życia wszystkich mieszkańców.

Radni w trakcie dyskusji zwrócili uwagę na negatywną postawę Radnego Dominika Dudka, który głosując nad uchwałami dotyczącymi inwestycji na terenie gminy, oddaje głos przeciwny. Jak podkreśliła jedna z radnych, gdyby każdy radny głosował w taki sposób, na terenie gminy nie realizowano by żadnych inwestycji.

Z kompletnym porządkiem dzisiejszych obrad można zapoznać się na stronie esesja - [LINK]

Natomiast z transmisję z sesji można obejrzeć na stronie YouTube - [LINK]

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech