Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W niedzielę 17 lipca 2016 roku przy Szkole Podstawowej w Leśnej Starej Wsi, Zespół Pieśni i Tańca „Leśnianie” świętował swój 25-letni Jubileusz.

Zespół Pieśni i Tańca działa przy Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich w Leśnej od 25 lat. Obecnie liczy on 20 osób, w tym czteroosobową kapelę. Znajduje się w czołówce najlepszych zespołów ludowych województwa świętokrzyskiego. Ich członkom udało się w swoim artystycznym programie wydobyć ze skarbca kultury ludowej, to co było zapomniane i przenieść na scenę miniony czas.  W ich repertuarze znajdują się najpiękniejsze pieśni, tańce i niepowtarzalne obrzędy regionu świętokrzyskiego. Zespół odnosi liczne sukcesy na przeglądach, konkursach o czym świadczą liczne nagrody. Do najważniejszych należy zaliczyć: I miejsca w Buskich Spotkaniach z Folklorem oraz I miejsce w Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych „Pawie Pióro i Gliniany Dzban” w Tarnowie. Przy tak utalentowanych członkach zespołu, sukcesy szybko się mnożą tworząc wspaniałą i godną podziwu kolekcję osiągnięć.

W minioną niedzielę „Leśnienie” świętowali razem z zaproszonymi gośćmi swój 25-letni Jubileusz. Podczas uroczystości padło wiele gorących i pełnych wzruszeń słów nie tylko ze strony gości, ale również ze strony stowarzyszeń działających na terenie Gminy Bodzentyn oraz publiczności.

Wśród gości pojawili się m.in.: Poseł na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz - Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej Kół Gospodyń Wiejskich, Poseł na Sejm RP Krystian Jarubas, Senator Krzysztof Słoń, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Cedro, Starosta Kielecki Michał Godowski, Wicestarosta Zenon Janus, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego Józef Szczepańczyk, Radny Powiatu Kieleckiego Janusz Wojkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Wojciech Kózka, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Radni Rady Miejskiej w Bodzentynie, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski, Ksiądz proboszcz Leszek Sikorski, prof. UJK Urszula Oettingen.

Każdy z wyżej wspomnianych gości, osobiście złożył Jubilatom życzenia i wręczył prezenty. Po ich wystąpieniach, na scenie odbył się specjalny jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Leśnienie”.

W dalszej części programu nie zabrakło prezentacji dorobku artystycznego Jubilatów oraz wystąpień zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Na scenie mogliśmy ujrzeć występy: Zespołu Pieśni i Tańca „Wilkowianie”, Stowarzyszeń: „Wzdolskie Kołowrotki”, „Świętokrzyskie Jodły”, „Dąbrowa”, śpiewaczego zespołu „Wolanie” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Furmani”.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych. Oprócz konkursów z nagrodami, dzieci mogły poszaleć na dmuchanym zamku, który przeżywał prawdziwie oblężenie. Publiczność również mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w budce fotograficznej.

Jubilatom jeszcze raz życzymy samych sukcesów w kolejnych latach swej działalności.

Zapraszamy poniżej na filmiki i fotorelację.

 

http://www.e-bodzentyn.pl/homepage/aktualnosci

https://www.youtube.com/watch?v=_BBDm4nTfm4

 

fot. EŚ

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech