Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Koło Gospodyń Wiejskich w Strawczynku organizuje w dniu 29 sierpnia 2021 r. na terenie Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynku projekt pod nazwą:
„Festiwal Muzyki Ludowej Ziemi Kieleckiej” wraz z warsztatami rękodzieła ludowego w ramach programu EtnoPolska 2021 z dofinansowaniem z Narodowego Centrum Kultury.

          Festiwal dotyczy działania mającego na celu popularyzację kultury ludowej ziemi kieleckiej. Projekt kierowany jest do wszystkich chętnych z terenu gmin powiatu kieleckiego, ma na celu ożywienie tradycji ludowego śpiewania i muzykowania. Do udziału w Festiwalu Koło Gospodyń Wiejskich w Strawczynku zaprasza funkcjonujące kapele i zespoły a także solistów ludowych. Festiwal organizowany jest w formie konkursu, w którym najlepsi występujący uczestnicy otrzymają symboliczne nagrody pieniężne i rzeczowe. Do oceny uczestników zaangażowane zostanie profesjonalne jury przy współpracy z WDK Kielce. Zwieńczeniem festiwalu będzie wydanie publikacji książkowej – śpiewnika regionalnego z zapisem nutowym prezentowanych podczas konkursu utworów muzycznych oraz zdjęciami ich wykonawców. Dodatkowo w ramach festiwalu będą zorganizowane warsztaty rękodzieła oraz tańca i śpiewu ludowego.

          Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Strawczyn, natomiast ambasadorat Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego pani Renata Janik.

Festiwal obejmie opieką telewizja TVP 3, Radio Kielce, Folk Radio, Echo Dnia, WDK Kielce oraz CK INFO.pl i Ziemia Strawczyńska a także Gazeta Świętokrzyska. Termin nadsyłania kompletnych zgłoszeń upływa 4 lipca 2021 r.

W sprawie szczegółowych informacji proszę się kontaktować z przewodniczącą Koła – Ewą Cisowską, tel; 781019207, e-mail:ewacis6wp.pl

 

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech