Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Dziś Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę dotyczącą dotacji w bardzo nietypowym miejscu – na jednym ze szczytów Korony Gór Polskich, a dokładniej na Łysicy. Podpisana umowa między Burmistrzem Miasta i Gminy Bodzentyn - Dariuszem Skibą, a Dyrektorem Świętokrzyskiego Parku - Janem Reklewskim dotyczyła przekazania przez Gminę Bodzentyn dotacji w wysokości 100 000,00 zł. Całość środków zostanie przeznaczona na wykonanie dokumentacji projektowej wieży widokowej na Łysicy. Wzniesienie wieży może kosztować Świętokrzyski Park Narodowy około 3-4 milionów złotych. Projektowanie ma zakończyć się najpóźniej w 2022 roku. Jest to część zadania pn. "Ochrona ekosystemów leśnych O.O. Święta Katarzyna przez właściwe ukierunkowanie ruchu turystycznego oraz budowę turystyczno-edukacyjnej wieży na Łysicy". Warto podkreślić, że przy sprzyjających warunkach ze szczytu nowej wieży możliwa będzie obserwacja Tatr.

Wraz z powstaniem tej inwestycji możemy liczyć na znaczny wzrost atrakcyjności naszego regionu pod względem turystycznym co na pewno przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców całej gminy. Pamiętajmy, że większa ilość turystów to także wzrost zainteresowania dostępnymi noclegami, bazą gastronomiczną oraz różnego rodzaju atrakcjami, co w znaczącym stopniu wesprze lokalnych przedsiębiorców.

- Dziś historyczna chwila. Podpisanie umowy na Łysicy. Dzięki bardzo dobrej współpracy między samorządem MiG Bodzentyn a Świętokrzyskim Parkiem Narodowym rozpoczyna się proces projektowania i budowy wieży widokowej na Łysicy. Gmina Bodzentyn na ten cel przekazała dotacje w wys. 100 tys zł. Dziękuję bardzo 13 z 14 obecnych na sesji radnych rady miejskiej w Bodzentynie za podjęcie kluczowej uchwały. – napisał na portalu społecznościowym Burmistrz Dariusz Skiba

W poniższych zdjęciach można zobaczyć przykładową wizualizację wieży widokowej prezentowanej przez Świętokrzyski Park Narodowy.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech