Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Wczoraj w Siekiernie odbyło się oficjalne otwarcie dwóch świeżo wyremontowanych świetlic. W oficjalnym otwarciu wzięła udział autorka i realizatorka projektu oraz Pani Iwona Wielgus Przewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowanków z Kielc, Pani Renata Janik Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, władze gminy - Pan Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Pan Andrzej Jarosiński Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, oraz lokalna społeczność. Wyremontowany budynek służył niegdyś jako szkoła podstawowa, a po jej likwidacji został przekształcony na świetlicę. Po wielu latach eksploatacji budynek wymagał gruntownego remontu, o co również zabiegali mieszkańcy. Dzięki przeprowadzonemu remontowi oraz modernizacji budynek odmienił się nie do poznania.
Całkowity koszt projektu wyniósł około 1 000 000,00 złotych.
Środki na realizację projektu pochodziły z "Projektu wsparcia edukacyjno-opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminach Bodzentyn i Piekoszów" - Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Pod koniec ubiegłego roku budynek został także ocieplony oraz przeprowadzono renowację elewacji.
Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to 51 950,00 zł, z czego 20 000,00 zł pochodzi z funduszu sołeckiego sołectwa Siekierno na 2020 r., 18 027,12 zł to środki zabezpieczone w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Podmielowiec, a 13 922,88 zł to wkład własny gminy.
 
Poniżej można zobaczyć zdjęcia świetlicy gdy była w trakcie remontu oraz efekt zakończonych prac.
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech