Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W Instytucie Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach powstało internetowe Centrum wsparcia językowego dla obywatela i urzędnika „Prosty język w urzędzie” (https://ilij.ujk.edu.pl/).

Innowacyjny w skali całego kraju projekt, którego celem jest realne redukowanie komunikacyjnych barier między obywatelem a instytucjami publicznymi. Na stronie Centrum obywatele korzystający z usług urzędu mogą zadać pytanie dotyczące znaczenia i funkcji terminów prawnych, wyrażeń prawniczych i urzędowych. To właśnie tu dowiedzą się czym różni się 7 dni od tygodnia, to tu wyjaśnimy, że ‘bez zbędnej zwłoki’ to nie jest ‘niezwłocznie’, to tu będą mogli zrozumieć różnicę między małoletnim, nieletnim i młodocianym. Otrzymają odpowiedź w prostej, zrozumiałej formie.

Centrum wsparcia językowego dla obywatela i urzędnika likwiduje bariery komunikacyjne!

Główna idea projektu:
Korzystasz z usług urzędu? Nie rozumiesz jakiegoś terminu prawnego lub wyrażenia w dokumencie, który otrzymałeś? A może jesteś urzędnikiem i chcesz mieć pewność, że Twoje wypowiedzi są poprawne i zrozumiałe dla klientów urzędu? Napisz do internetowego Centrum wsparcia językowego dla obywatela i urzędnika, a uzyskasz odpowiedź napisaną w prostej formie, tak abyś mógł wszystko zrozumieć.
Jesteś klientem urzędu?
Zadaj pytanie w zakładce „Strefa Obywatela”: https://ilij.ujk.edu.pl/strefa-obywatela-pytania/.
Jesteś pracownikiem urzędu?
Zadaj pytanie w zakładce „Strefa Urzędnika”: https://ilij.ujk.edu.pl/strefa-urzednika-pytania/.

Serdecznie zachęcamy do umieszczenia informacji o Centrum wsparcia językowego dla obywatela i urzędnika „Prosty język w urzędzie” na stronie internetowej Urzędu. Dzięki temu zarówno klienci Urzędu, jak i jego pracownicy dowiedzą się, że mogą korzystać z nowego, bezpłatnego punktu konsultacji.

 

6f13ee2d

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech