Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot w Bodzentynie poszerza ofertę czytelniczą dla mieszkańców Miasta i Gminy Bodzentyn. Mając na uwadze stan księgozbioru biblioteki p.o. dyrektor Marcin Sikorski w uzgodnieniu z Burmistrzem Dariuszem Skibą podjął decyzję o wprowadzeniu działań mających na celu polepszenie stanu naszej biblioteki.

Istniejący księgozbiór, często nieaktualny i nieatrakcyjny dla dzisiejszego czytelnika należy systematycznie uzupełniać o nowe wydawnictwa. W miarę możliwości staramy finansować zakupy z programów zewnętrznych oraz ze środków własnych. Nasza Biblioteka w 2020 roku otrzymała dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w kwocie 5 500,00 zł. Otrzymane dofinansowanie przeznaczyliśmy w znacznym stopniu na zakup nowości dla dorosłych uwzględniając życzenia i potrzeby czytelników. Zakupiono także nowości dla dzieci i młodzieży. W ramach dotacji zakupiono 233 książki (79 książek dla dzieci i młodzieży, 154 książki zakupiono dla dorosłych). Biblioteka z własnych środków zakupiła 916 książek na kwotę 14 350,63 zł. Zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o powieści obyczajowe, sensacyjne, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, książki biograficzne, lektury oraz takie, które są kontynuacją serii cieszących się dużym zainteresowaniem wśród czytelników.

Ogółem w 2020 roku dokonano niebagatelnego zakupu 1149 książek na łączną kwotę 19 850,63 zł. Jest to znaczący wkład w uzupełnienie księgozbioru w ostatnich kilkunastu latach. Spośród zakupionych pozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Książki po wprowadzeniu do systemu będą dostępne w naszej bibliotece, o czym będziemy informować na bieżąco.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech