Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Pomimo trudnej w dalszym ciągu sytuacji epidemiologicznej realizujemy plan pracy w drużynach spotykając się na cotygodniowych zbiórkach on-line. Harcerze i Zuchy ciężko pracują zdobywając nowe sprawności ( a jest ich niemało) i wykonując różne zadania w celu ich realizacji.
 
Zdobywając sprawność zarówno harcerze jak i zuchy nabywają nowych umiejętności, poszerzają swoją wiedzę i uczą się zupełnie nowych rzeczy. W ciągu dwóch miesięcy postanowili zdać próbę na następujące sprawności; OBYWATEL/OBYWATELKA**, ZNAWCA WŁASNEJ MIEJSCOWOŚCI**,KUCHCIK, HODOWCA**, MŁODY STRATEG, ZNAWCA ZWYCZAJÓW I TRADYCJI HARCERSKICH**
 
Nasze kochane małe zuszki również dzielnie walczą o zdobycie znaczków sprawności. W tym samym czasie co harcerze zdobyli aż 5 sprawności PRZYJACIÓŁKA/PRZYJACIEL BAJEK, ZNAWCA/ZNAWCZYNI LITER I LICZB, KOLĘDNIK, PTASIA OPIEKUNKA/OPIEKUN. To naprawdę wielki wyczyn ze strony najmłodszych mundurowych.
Musimy pochwalić się jeszcze jedną rzeczą , a mianowicie dzięki napisanym projektom pozyskaliśmy z rodzimego Hufca aż 1800,00zł na realizację różnych inicjatyw harcerskich i zuchowych. Będą to rajdy, gry terenowe, cykle zbiórek dotyczących zdrowego żywienia, konkursy gier planszowych a także przegląd piosenek harcerskich i zuchowych w wykonaniu zuchów z gminy Bodzentyn.
 
Pracujemy, nie poddajemy się, pozyskujemy nowych członków i czekamy na lepsze czasy.
 
Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!!!
 
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech