Plac Żwirki od dziś ozdabia wielkie czerwone serce, które, choć metalowe niesie dużą pomoc najbardziej potrzebującym. Serce przeznaczone jest do zbierania plastikowych nakrętek, zarówno tych z butelek po napojach, jak i innego typu np. po płynach do prania, płukania lub po mleku itp. Najważniejsze, aby nakrętki były plastikowe bez metalowych lub szklanych elementów. Ogromne czerwone serce zamontowano na Placu Żwirki (Rynek Dolny) obok przystanku autobusowego, ponieważ w tym miejscu jest największy ruch mieszkańców.

Mam nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców, ponieważ jest to dla dobra osób, które są w szczególnie ciężkiej sytuacji lub borykają się z poważnymi chorobami. Ponadto mając na uwadze, iż nasza gmina jest położona w szczególnym miejscu pod względem przyrodniczym, montaż tego serca ma szczególną wartość, ponieważ jest działaniem proekologicznym. – powiedział Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn

Wielkie serce czeka teraz na nakrętki i mamy nadzieję, że dzięki mieszkańcom szybko się zapełni. Zebrane nakrętki trafią do fundacji, a następnie do firmy recyklingowej, która zapłaci za każdy zebrany kilogram, a odzyskane pieniądze przeznaczane zostaną na pomoc dla chorych i potrzebujących.

Dlaczego nakrętki są aż tak cenne i pożądane przez firmy recyklingowe? Wykonane są one z czystego polimeru PET i w prosty sposób można je poddać recyklingowi. Nakrętki łatwo zmienia się w granulat, który wykorzystywany jest do ponownego zrobienia plastikowych nakrętek, różnego rodzaju opakowań, a nawet rur PCW. Z gotowego do przetworzenia plastiku można też wyprodukować między innymi worki na śmieci.

Jednak plastik jest bardzo lekki i ciężko samemu zebrać odpowiednio dużą ilość, aby przekazać je firmie, dlatego dzięki nowemu metalowemu pojemnikowi, o wyjątkowym kształcie, wspólnymi siłami na pewno uda nam się zdziałać więcej!

E.Kita

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA