Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Kolejna wyremontowana droga powiatowa oddana do użytku, tym razem w miejscowości Siekierno-Podmieście. Modernizacja dopiero co odebranej drogi była bardzo ważna, ponieważ od wielu lat znajdowała się w złym stanie.

- Miała około 30 lat. Mam nadzieje, że będzie służyła wszystkim mieszkańcom i osobom, które tędy przejeżdżają. To trasa od Wykusu do Bodzentyna – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba w wywiadzie z Radiem Kielce

W dniu 17 grudnia br. nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej. Przypomnijmy, że gmina Bodzentyn, w ramach pomocy rzeczowej dla powiatu kieleckiego w 2019 r., przekazała dokumentację projektową, dotyczącą rozbudowy drogi powiatowej nr 0582T.  Koszt wykonania dokumentacji projektowej, na modernizację drogi oraz budowę chodnika w miejscowości Siekierno-Podmieście, wyniósł 60 393,00 zł. Natomiast całkowity koszt inwestycji wyniósł 3,5 mln zł, z czego 260 050,00 zł to pomoc finansowa z budżetu gminy, a 2 mln stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. O realizację tej inwestycji zabiegała Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie Katarzyna Sikora oraz prezes Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyna profesor Urszula Oetinngen.

Uroczystego otwarcia drogi dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Starosta Kielecki Mirosław Gębski, Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej Katarzyna Sikora, prezes Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna profesor Urszula Oettingen, członkowie Zarządu Powiatu Kieleckiego Stefan Bąk i Cezary Majcher oraz przedstawiciele wykonawców inwestycji.

E.Kita

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech