Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W bieżącym roku wyraźnie wzrasta zainteresowanie ofertą turystyczną na terenie Polski. Liczne Podmioty agroturystyczne i hotelarskie prześcigają się aby przyciągnąć turystów i nadrobić straty spowodowane koronawirusem. Media wyszukują ciekawych ofert i propozycji turystycznych. Tym razem media regionalne i ogólnopolskie zwróciły uwagę na szlak tematyczny Góry z Natury.

Został on uruchomiony w kwietniu 2019 roku, jego działalność można śledzić na Facebooku. Szlak ten ukierunkowany jest szczególnie na grupy turystyczne zorganizowane odwiedzające Góry Świętokrzyskie. W powstanie szlaku zaangażowało się Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Stowarzyszenie Integracja i Rozwój, wspierające min. podmioty ekonomii społecznej.

Turyści korzystający z oferty szlaku mogą poznać Góry Świętokrzyskie w kontekście: piękna natury, wsi, tradycji oraz kuchni regionalnej. Te wszystkie atrakcje poznajemy w czterech kolejnych punktach szlaku w tym w: Gospodarstwie agroturystycznym "Na Górce", pasiece funkcjonującej przy Pracowni Ceramiki Regionalnej CEMI, siedzibie Stowarzyszenia Świętokrzyskie Tkaczki będącego obecnie koordynatorem oferty oraz Domie Gościnnym Marysieńka w Świętej Katarzynie. Odwiedzający szlak zwiedzając z przewodnikiem kolejne jego punkty poznają:

-       życie pszczół, tajemnice związane z produkcją miodu i wosku. W okresie letnim w pokazowym ulu w sposób bezpieczny możemy obejrzeć funkcjonowanie rodziny pszczelej, wykonać własną świecę woskową. Warsztaty prowadzone są przez właściciela pasieki

-       odwiedzając gospodarstwo agroturystyczne poznamy tajniki dawnego życia na wsi. Urzeknie nas tam autentyczność wsi i zagrody wiejskiej, ciepłe przyjęcie przez gospodarzy i wiele atrakcji które zobaczymy dopiero po przyjeździe na miejsce

-       u Świętokrzyskich Tkaczek mamy możliwość poznania procesu tkania, chodników, zapasek i krajek na tradycyjnych krosnach. Wszystko wykonywane jest przez tkaczki kultywujące te tradycje od wielu lat.

-        Dom Gościnny Marysieńka jak już sama nazwa mówi ugości nas wspaniałą kuchnią oraz bazą noclegową, mogącą przyjąć grupy autokarowe. Znając opinie turystów potwierdzamy, że turysta który tam przyjedzie chętnie wraca usatysfakcjonowany obsługom.

Jak na prawdziwy szlak przystało na każdym z jego punktów możemy nabyć niepowtarzalne pamiątki, smakołyki a co najważniejsze niezapomniane wrażenia z odwiedzin szlaku. 

MGCKiT

https://kielce.tvp.pl/48309304/przybywa-turystycznych-szlakow-tematycznych

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech