Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W dniu 19 maja 2020 r. w Promniku miało miejsce podpisanie umów między pięcioma Gminami, w tym Gminą Bodzentyn, a Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Promniku. Podpisanie umów odbyło się w wyniku rozstrzygniętego przetargu pn. „Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie 5 Gmin położonych w powiecie kieleckim”.

Każda z Gmin dokonała podpisania oddzielnej umowy w ramach przetargu, gdzie przedmiot zamówienia stanowił zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów: Gminy Masłów, Miasta i Gminy Bodzentyn, Miasta i Gminy Morawica, Gminy Sitkówka-Nowiny, Gminy Zagnańsk.

Podczas spotkania dotyczącego podpisania umów, Prezes Zarządu PGO Sp. z o.o. p. Mirosław Banach zwrócił się do obecnych Wójtów i Burmistrzów:

„Szanowni Państwo dzisiejsze spotkanie w Promniku i podpisanie umów bezpośrednio z Gminami rozpoczyna nowy model działania Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami.

Kiedy w połowie stycznia tego roku, podczas spotkania z Włodarzami gmin zasugerowałem, że moglibyśmy, jako PGO lub w konsorcjum z przewoźnikiem odpadów przystąpić do przetargu zorganizowanego przez gminę lub grupę gmin, to nie myślałem, że ten pomysł tak szybko zostanie wdrożony. Ale do zrealizowania tego przedsięwzięcia potrzebna była współpraca obu stron - Spółki i Gmin powiatu kieleckiego.

Szanowni Państwo dotychczas PGO nigdy nie startowało w przetargach na odbiór odpadów i to jest pierwszy tego typu przetarg dla Naszej Spółki.

W tym miejscu chciałbym podziękować Panu Wójtowi Tomaszowi Lato za podjęcie się roli lidera tego projektu oraz Włodarzom czterech Gmin Powiatu Kieleckiego Panom; Burmistrzowi Dariuszowi Skibie, Burmistrzowi Marcinowi Dziewięckiemu, Wójtowi Sebastianowi Nowaczkiewiczowi i Wójtowi Wojciechowi Ślefarskiemu za współpracę przy tym przedsięwzięciu.

Życzę Państwu i sobie, aby to była dobra współpraca na wiele lat z korzyścią dla mieszkańców Gmin i dla Spółki PGO”.

 

Wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia podziękował także pełniący funkcje lidera Gmin biorących udział w przetargu, Wójt Tomasz Lato :„to jest wynik współpracy wszystkich pięciu Wójtów i Burmistrzów, którym dziękuję za zaangażowanie i cierpliwość przy ustalaniu szczegółów tego zamówienia. Dziękuję także Prezesowi PGO za otwartość i dążenie do pozytywnego zakończenia tego projektu”.

 

Również Burmistrzowie wraz z Wójtami wyrazili słowa wdzięczności dla wszystkich uczestników tego projektu, oraz wolę dalszej współpracy, która ma na celu skuteczne rozwiązywanie potrzeb mieszkańców Gmin.

Warto podkreślić, że PGO jest Spółką komunalną, ale także Spółką Prawa Handlowego i jej działalność prowadzona jest tak, aby nie przynosić strat Właścicielowi, którym jest Miasto Kielce reprezentowane przez Prezydenta Bogdana Wentę.

 

W podpisaniu umów uczestniczyli: Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. w Promniku Mirosław Banach,Wójt Gminy Masłów Tomasz Lato, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Morawica Marcin Dziewięcki, Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, Wójt Gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski, Dyrektor Kancelarii Prezydenta Bogdana Wenty Sławomir Stachura, Alojzy Jakubik reprezentujący Kancelarię Prawną, Skarbnicy Gmin podpisujących umowy.

Umowa pomiędzy Miastem i Gminą Bodzentyn, a Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Promniku została zawarta na okres od 1 lipca 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.

Oprac. KB

Fot. Artur Cieślak, Urząd Gminy Zagnańsk

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech