Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Ósmoklasisto! Właśnie kończysz szkołę podstawową i szukasz miejsca, w którym mógłbyś kontynuować naukę? PZS w Bodzentynie, nasz „Szerment”, to szkoła inna niż wszystkie, to najlepsze miejsce dla Ciebie. Dlaczego? To szkoła z pięknymi tradycjami pedagogicznymi, ukształtowanymi przez stulecie, kultywowanymi przez panią dyrektor, człowieka dialogu, osobę budującą relacje; to szkoła z oddanymi nauczycielami znającymi potrzeby uczniów oraz zaangażowanymi i utalentowanymi uczniami.

Wspaniała atmosfera, doskonała baza lokalowa i sportowa, zajęcia pozalekcyjne, fitness, siłownia, strzelnica, bilard a do tego bogaty wybór kierunków kształcenia i nasza innowacja pedagogiczna- klasa policyjna z dużymi osiągnięciami - nie mogłeś drogi ósmoklasisto trafić lepiej. Klasy są profilowane, wiele rozszerzeń do wyboru, nauczyciele zdeterminowani by wydobyć z Was talenty i zdolności. Nasza szkoła może jest niewielka i prowincjonalna, ale stwarza wszystkim uczniom różnorakie możliwości. Być może od września będziemy jedyną szkołą powiatową z oddziałami przygotowania wojskowego przy wsparciu MON, a klasy o profilu wojskowym realizować będą kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową, a program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego stanowić będzie dodatkowe zajęcia edukacyjne. Tu nikt nie jest anonimowy, wszyscy się znamy, wspieramy i współpracujemy. Szkoła tętni życiem i pozytywną energią, tu ciągle dzieje się coś ciekawego - comiesięczne maratony filmowe, świetna muzyka i audycje za sprawą radia KreSka, liczne sukcesy sportowe klubu „Jodła”, ciekawe projekty "Kultura pod chmurką", „Zimowe wyczyny z bodzentyńskiej doliny” czy plener malarski, akcje charytatywne inicjowane przez szkolny wolontariat skierowane na potrzeby innych, imprezy szkolne przepełnione dobrą zabawą, inicjatywy kulturalne oraz udział w akcjach zaprzyjaźnionej ze szkołą fundacji ProlandSport. Nie sposób wymienić wszystkiego. To szkoła, która nie boi się wyzwań, ostatnio zdalne nauczanie czy pożegnanie absolwentów to tylko dowód, że świetnie dajemy sobie radę w każdej sytuacji. Czy już chcesz być członkiem naszej społeczności?

Sprawdź szczegóły na naszym szkolnym fanpagu:

https://www.facebook.com/zspbodzentyn/

Podejmij naukę w Szermencie i dołącz do nas.

Czekamy na Ciebie!

autor Agnieszka Żur

zdjęcia PZS Bodzentyn

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech