Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach pojawiła się ważna informacja dotycząca usług świadczonych przez Wydział Komunikacji i Transportu. Informacja dotyczy przedłużenia ważność wszystkich pozwoleń czasowych do 14 dni po zakończeniu stanu epidemii, a zawodowych praw jazdy do 60 dni po zakończeniu stanu epidemii. Wydłużony został także czas na rejestracje pojazdów do 180 dni.

Jeżeli, więc w sytuacji gdy upłynął termin ważności prawa jazdy, uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia okresowego czy badań lekarskich i psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy, to na uzupełnienie tych braków kierujący pojazdami mają 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Zaś w przypadku gdy termin ważności pozwoleń czasowych i tablic rejestracyjnych upłynął w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, to na dopełnienie tych formalności - licząc od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego bądź stanu epidemii- przysługuje 14 dni.

Na czas stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii zawieszone zostają badania lekarskie, a także psychologiczne. Co więcej, przedłużona została ważność orzeczeń dla maszynistów i pracowników kolejowych. Wydłużeniu o okres stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii uległ także okres obowiązywania certyfikatów audytora bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech