Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Ministerstwo Finansów we wtorkowym komunikacie podało, że mimo, iż standardowy termin złożenia rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia, to jednak w tym roku deklaracje można składać do końca maja.

Ponadto resort zapewnia, że dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT.

„Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja”- komentuje MF.

Osoby rozliczające się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) mają automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe w usłudze Twój e-PIT. Resort finansów informuje, iż w przypadku braku aktywności podatnika rozliczenie zostanie zaakceptowane 30 kwietnia. Gdy z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Jeśli okazało by się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia. Skorygowania rozliczenia można będzie dokonać zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Co więcej, do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

Więcej na stronie: https://www.podatki.gov.pl/

Źródło: https://www.podatki.gov.pl/wyjasnienia/wiecej-czasu-na-zlozenie-pit/

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech