Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Serdecznie zachęcamy mieszkańców, aby w rozliczeniach PIT jako miejsce zamieszkania podali Gminę Bodzentyn. Sprawi to, że pieniądze z podatków „wrócą” do mieszkańców w postaci lepiej zagospodarowanego otoczenia w którym żyją na co dzień.

Wpływ do budżetu gminy z podatku dochodowego od osób fizycznych wynosi ok. 38%, stanowi to dość istotną część zasobów finansowych, którą przeznacza się na przeróżne lokalne inwestycje w tym np. remonty dróg.

Jednak wielkość kwoty zawierającej się w tych ok. 38 % jest zależna od tego ile tak naprawdę mieszkańców gminy Bodzentyn w zeznaniu podatkowym wskaże ją jako swoje miejsce zamieszkania.

Dlatego zachęcamy mieszkańców by w „części identyfikacyjnej” PIT-u jako adres zamieszkania podali właściwą sobie miejscowość terenu naszej gminy, w której na dzień 31 grudnia 2019 r. rezydowali.

Przypominamy, że w PIT-cie adres zamieszkania nie musi być jednoznaczny z adresem zameldowania.

Pozyskane w ten sposób z podatków pieniądze pozwolą na sprawniejszą realizację zadań gminy, upiększenie jej terenów, poprawę infrastruktury, finansowanie usług publicznych z których korzystają mieszkańcy i wiele innych.

W ten prosty sposób zadbajmy więc wspólnie o naszą gminę jako jej mieszkańcy, żeby mogła się rozwijać i służyć nam latami.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech