Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Ofiarna służba naszych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie została doceniona przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

 

Dnia 17 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w mieście Kielce i powiecie kieleckim za 2019 r.

Organizatorem wydarzenia była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Na podsumowaniu na terenie Komendy zgromadzili się zarówno przedstawiciele jednostek strażackich, jak i burmistrzowie oraz wójtowie. Obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba.

Podczas spotkania Brygadier Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Pan Krzysztof Cisek wręczył pamiątkowy grawerton dla OSP w Bodzentynie, w ramach podziękowania za oddaną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa oraz nieustanną gotowość do podejmowania trudu ratowania życia i mienia.

Wyróżnienie jakie otrzymała bodzentyńska jednostka było umotywowane odnotowaniem przez nią największej liczby wyjazdów do zdarzeń na terenie powiatu kieleckiego. Gdzie takich wyjazdów Ochotnicza Straż Pożarna z Bodzentyna w 2019 r. odbyła aż 200.

 

Swoje gratulacje za zdobyte przez druhów z OSP Bodzentyn wyróźnienie wyraził Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba :

- W imieniu mieszkańców serdecznie gratuluję OSP Bodzentyn tego wyróżnienia, na które zasługują w sposób oczywisty. Bardzo cieszę się z aktywności i gotowości bojowej naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, z którą współpraca od lat jest na wysokim poziomie. Przy okazji dziękuję za trud i zaangażowanie dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego na terenie naszej gminy i powiatu.

 

Grawerton w imieniu strażaków z Bodzentyna odebrał Prezes OSP Bodzentyn dh Maciej Świderski, który podkreśla, że jest dumny z tak mobilnej jednostki jaką jest OSP Bodzentyn, z ich przygotowania i gotowości do podjęcia działań przy każdorazowym alarmie oraz chęci uczestnictwa w akcjach.

Najaktywniejszymi druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie w 2019 r. byli:

  • Marek Białek- naczelnik OSP, brał udział 181 wyjazdach
  • Wiktor Białek, brał udział w 179 wyjazdach
  • Bartosz Hajdenrajch, brał udział w 179 wyjazdach
  • Łukasz Zawierucha, brał udział w 140 wyjazdach
  • Dawid Bąderski, brał udział w 111 wyjazdach
  • Wiesław Grzegorski, brał udział w 105 wyjazdach

Serdecznie gratulujemy naszym Strażakom.

Fot. Komenda Miejska Straży Pożarnej w Kielcach

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech