Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W dniu 2 sierpnia 2019 r. w obecności Pana Dariusza Skiby - Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn podpisana została umowa  na : „Cyfryzację odczytu stanu liczników w Gminie Bodzentyn poprzez zakup i montaż wodomierzy wyposażonych w moduły radiowe".  Umowę podpisała Monika Jamróz – Prezes Zarządu PUK Bodzentyn Sp. z o.o. i Pani Anna Moder - właścicielka firmy P.H.U. „METERING” ANNA MODER.

Zgodnie z założeniami stare wodomierze (ok. 3,3 tys. szt.) zostaną wymienione na nowe wyposażone w tzw. „nakładki radiowe”, a pozostałe, które zostały już wymienione w ostatnim czasie  zostaną uzupełnione o moduły do zdalnego odczytu (ok. 280 szt.). W efekcie realizacji inwestycji odczyty wodomierzy będą przeprowadzane zdalnie, dzięki czemu obecność odbiorcy w obiekcie w trakcie odczytu nie będzie wymagana. Ponadto radiowy odczyt będzie identyfikował awarie, wycieki oraz wszelkie nieprawidłowości pracy wodomierzy, co umożliwi szybką reakcję. W związku z realizacją inwestycji mieszkańcy będą zobligowani do umożliwienia montażu nowych urządzeń, poprzez osobiste udostępnienie lokalu oraz pisemne potwierdzenie wykonanych prac. W celu usprawnienia realizacji zadania zostanie opracowany harmonogram wskazujący termin i wykaz adresowy, który każdorazowo na 7 dni przed przystąpieniem do prac montażowych będzie podawany do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty, tj. poprzez informację umieszczoną na stronie internetowej http://puk.bodzentyn.pl/ oraz na tablicy ogłoszeń w danej miejscowości.

Inwestycja, której wartość szacuje się na kwotę 963 878,01 zł brutto realizowana jest dzięki pożyczce  udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie preferencyjnej pożyczki. Wdrożenie systemu radiowego planowane jest do dnia 30.10.2020 r.

/PUK

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech