Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

MISTRZYNIE BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

28.09.2018 w Strawczynie odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe.

Duży sukces odniosły uczennice Gimnazjum w Bodzentynie, które w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych zajęły I miejsce w Województwie, a każda z zawodniczek miała do pokonania dystans 1000 m.

Skład drużyny: Kamila Wzorek, Patrycja Sitek, Wiktoria Latała, Magdalena Błędzińska, Emilia Kita, Karolina Jeziorska, Julia Ziomek, Weronika Kolankowska, Wiktoria Jaguś i Julia Armuła.

Na tych samych zawodach czołowe lokaty w Województwie na dystansie 800 m z Gminy Bodzentyn uzyskali: Zofia Maniara, Miłosz Lasek, Patryk Dulęba i Paweł Sitek - SP Bodzentyn oraz  Bartosz Sikora, Dawid Sikora, Aleksander Płaczkowski i Gabriela Milanowska - SP Leśna.

Opiekunowie: Mirosław Rubinkiewicz i Szymon Sikora.

BE ACTIVE

Dnia 19.09.2018 r na obiektach Orlik przy Gimnazjum w Bodzentynie  odbył się Narodowy Dzień Sportu Be Active, w ramach którego odbył się międzyszkolny turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców  o Puchar Dyrektora Gimnazjum z roczników 2003 i młodsi. Warto podkreślić, że w turnieju wystąpiło po cztery zespoły dziewcząt i chłopców. Turniej stał na dobrym poziomie, były zachowane zasady Fair Play, a także dobra zabawa .

Nad dobrą organizacją turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Mirosław Rubinkiewicz, Jarosław Szczurek oraz Jarosław Durlej.

 

MISTRZOSTWA W ZAPASACH

W dniach 29-30.09.2018 r. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Zapasach Kobiet – Region C. Wzięły w nich udział zawodniczki z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Na zapaśniczych matach walki stoczyli zawodniczki z 17 klubów sportowych.

Organizacja zawodów nie byłaby możliwa bez wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki, Świętokrzyskiej Federacji Sportu oraz Władz Miasta i Gminy Bodzentyn.

Zarząd Klubu oraz trenerzy szczególnie dziękują Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn Panu Dariuszowi Skibie za  pomoc w organizacji Mistrzostw.

Zapaśnicy ULKS „GULIWER” wywalczyli następujące miejsca wysoko punktowane: 

Paulina Kępowicz                              waga 33                      miejsce 2

Wiktoria Płaczkowska                       waga 50                      miejsce 3

Klaudia Hajdenrajch                          waga 66                      miejsce 2

 

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech