Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

We wtorek po ponad dwóch miesiącach odpoczynku młodzież zasiądzie w szkolnych ławkach. Jak szkoły przygotowały się do nowego roku szkolnego 2018/2019, jakie zmiany czekają na uczniów i nauczycieli?

Zakończono już remonty trzech bloków sportowych w szkołach we Wzdole oraz Bodzentynie. We wzdolskiej szkole oraz bodzentyńskim gimnazjum wymieniono baterie w umywalkach i natryskach oraz drzwi w pomieszczeniach technicznych i szatniach. Dodatkowo w bloku sportowym położono nową wykładzinę PCV. We wszystkich trzech szkołach, odnowiono i odświeżono malowaniem ściany i sufity oraz wycyklinowano parkiety na salach gimnastycznych. Dodatkowo na ukończeniu są prace związane z termomodernizacją szkół we Wzdole i Psarach. O zmianach w szkole Podstawowej w Woli Szczygiełkowej pisaliśmy wcześniej.

Zmianę z pewnością odczują uczniowie klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, gdyż uczęszczać będą na zajęcia do budynku szkoły gimnazjalnej przy ul. Wolności 4. Większy budynek szkoły z pewnością poprawi komfort nie tylko samych uczniów, ale również nauczycieli.

Kolejne zmiany nastąpiły w szkołach we Wzdole Rządowym oraz Psarach Starej Wsi. W tym roku szkolnym obie szkoły mają nowych dyrektorów. W psarskiej szkole dla Pani Dyrektor Barbary Świetlik priorytetem jest rozbudowa bazy lokalowej, która wymaga doinwestowania, oraz przygotować szkołę na przyjęcie klas ósmych. – Pragnę, aby dzieci i młodzież chętnie przychodzili do szkoły ucząc się i rozwijać swoje umiejętności oraz talenty pod kierunkiem dobrej kadry pedagogicznej. Kluczowe dla mnie jest bezpieczeństwo wychowanków – uzupełnia Barbara Świetlik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Psarach Starej Wsi.

Zamierzeniem dyrektora ze Wzdołu Rządowego jest aby uczniowie szkoły zostali dobrze przygotowani do egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnego, a tym samym do startu w dorosłe życie. – Chciałbym, aby nasi uczniowie traktowali naukę jako cenny dar, a nie ciężki obowiązek – uzupełnia Roman Pytel, dyrektor Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym.

Z końcem ubiegło roku szkolnego zakończyła się realizacja dwóch projektów: „Klucz do lepszej edukacji – wsparcie szkół podstawowych w gminie Bodzentyn” oraz „Gimnazjum w Bodzentynie – szkoła z pasją”, które trwały przez dwa lata. W ramach tych projektów dzieci i młodzież szkolna podniosła kluczowe kompetencje w zakresie zajęć matematycznych, językowych, ICT i umiejętności uczenia się oraz przez uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w zakresie stosowania technologii informacyjnych.

W tym roku szkolnym ruszy kolejny projekt edukacyjny „Kompleksowy rozwój szkół wiejskich z terenu Gminy Bodzentyn”skierowany do szkół we Wzdole Rządowym, Woli Szczygiełkowej, Świętej Katarzyny, Psar Starej Wsi oraz Leśnej Starej Wsi, współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu podniesienie kompetencji kluczowych na etapie edukacji podstawowej oraz rozwój nauczania poprzez realizację następujących zadań: wsparcie doradcy zawodowego, rozwój kompetencji informatycznych dla uczniów klas IV-VIII, językowe grywalizacje - nowatorskie zajęcia z języka angielskiego, wykorzystanie wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych na zajęciach prowadzonych w oparciu grywalizacje, doposażenie szkolnych pracowni oraz kursy dla nauczycieli. Całkowita wartość projektu: 831 663,75, z czego Wkład Funduszy Europejskich to 734 463,75.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech