Takiego Dnia Dziecka w Siekiernie jeszcze nie było. Koło Gospodyń Wiejskich w Siekiernie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz dzięki miejscowym sponsorom przygotowało Festyn Rodzinny, w którym wzięło udział ponad 600 osób. Siekierzańska łąka w niedzielne popołudnie 2 czerwca zmieniła się w tętniące muzyką i zachęcające wieloma smakami i kolorami miejsce.

Mieszkańcy gminy Bodzentyn, którzy w niedzielne popołudnie wybrali Siekierno, jako miejsce spędzenia wolnego czasu z pewnością nie mogli narzekać na brak atrakcji. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o każdego, kto tylko wziął udział w festynie rodzinnym.

Wydarzenie otworzyli Dariusz Skiba - Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Marcin Sikorski -Dyrektor Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Czesława Czarnecka – Sołtys Siekierna.

I dla ciała i dla ducha

Po oficjalnym otwarciu na scenie pojawiły się inicjatorki całego wydarzenia, czyli członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Siekierna, na których czele stała Danuta Bugajska – prezes koła.

Moc życzeń dla matek, ojców, teściów i teściowych popłynęła wprost do zebranych gości. Talentem muzycznym pochwaliły się mieszkanki gminy Marysia Czarnecka, Natalia Lizoń i Karolina Ryba. Uśmiech na twarzy gości wywołały przyśpiewki o teściowej w wykonaniu pań z Koła.

Na scenie głównej Festynu wystąpili także goście ze Stowarzyszenia Inicjatywa z Sieradowic ze spektaklem „Problemy Małżeńskie” oraz programem muzycznym.

Od początku wydarzenia najmłodsi mogli korzystać z kolorowych dmuchanych zjeżdżalni, eurobungee, puszczania ogromnych baniek mydlanych. Animatorki z Bajkowej Krainy cieszyły się zainteresowaniem dzieciaków, które chętnie odwiedzały ich namiot pełen atrakcji. A każde dziecko wychodziło z uśmiechem i pięknie wymalowaną buźką.

Naprawdę smaczny Festyn

Podczas Festynu nie zabrakło także kiełbasek z grilla, ciast, domowych pierogów, chleba ze smalcem, bigosu, sałatek, ogórków kwaszonych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o podniebienia gości i przygotowały suto zastawiony stół, z którego każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Nawet załamanie pogody nie popsuło nastrojów. Popołudniowa potańcówka, do której przygrywał zespół NO PROBLEM pociągnęła wielu do tańca.

Jak szacują organizatorzy w szczytowym momencie w festynie brało udział ponad 600 uczestników. To ogromny sukces, do którego przyczyniła się lokalna społeczność. Dzięki zaangażowaniu sponsorów mieszkańcy gminy Bodzentyn i goście mogli zupełnie za darmo korzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji.

Warto wspomnieć, że Festyn Rodzinny w Siekiernie współfinasowany był ze środków Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn. Podziękowania należą się także miejscowym sponsorom oraz zaangażowane firmy Henryka Zychowicz - Zychowicz, Janusz Stefański Masarnia Jawor, Hortex Przusycha, Beskidzkie.

Wiele pozytywnym opinii słychać było w to niedzielne popołudnie. Niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnego tak owocnego spotkania.

/KGW z Siekierna

 

 Fot. Michał Stańczyk

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA