Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Zakończono przebudowę drogi gminnej w miejscowości Wilków w kierunku Krajna Zagórze. Droga po przebudowie stanowi dojazd do pól oraz zabudowań mieszkalnych. Nowo przebudowana droga ma łączną długość 582,20 mb i szerokość 5 m, powstała dzięki środkom pozyskanym z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Bardzo się cieszę, że po wielu staraniach oraz pracy nad regulacją działki gminnej pod tę drogę, wykonaniu dokumentacji projektowej na budowę oraz przygotowaniem wniosku na dofinansowanie udało nam się doprowadzić do pozyskania środków rządowych, jak również wyłonić w drodze przetargu wykonawcę, oraz zrealizować zamierzone działanie – mówi Burmistrz Dariusz Skiba.

Dotychczas droga nie spełniała swojej funkcji o nieulepszonej nawierzchni, co uniemożliwiało mieszkańcom bezpieczny i komfortowy przejazd. Nowo powstała droga ma bezpieczne pobocza i zjazdy. Wyremontowany został również przepust przy drodze gminnej i powiatowej, a także wybudowany został rów ziemny otwarty oraz kryty, dno i skarpa rowu  zostały wzmocnione płytami ażurowymi.

W tak pięknej okolicy, gdzie powstała ta droga znajdują się atrakcyjne tereny pod zabudowę jednorodzinną, myślę że teraz najprawdopodobniej wiele osób zdecyduje się na wybudowanie domu właśnie w tym miejscu – mówi sekretarz Wojciech Furmanek.

Ze względu na odpowiednio przygotowany wniosek, Gmina Bodzentyn środki na przebudowę drogi Wilków - Krajno Zagórze pozyskała bezpośrednio po złożeniu i weryfikacji wniosku przez komisję: Pieniądze z rządowego programu chciała pozyskać także Gmina Górno na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Krajno-Parcele – Krajno Pogorzele – Wilków w miejscowości Krajno Zagórze. Niestety, wniosek z powodu niespełnienia wymogów formalnych dwukrotnie został odrzucony przez komisję. Warunkiem połączenia Wilkowa z Krajnem jest wykonanie przez Gminę Górno odcinka drogi gminnej w granicach administracyjnych tejże gminy. – twierdzi Wojciech Kózka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie. Koszt gruntownej modernizacji drogi w Gminie Bodzentyn wyniósł 682 362 ,28 zł brutto w tym dotacje z Urzędu Wojewódzkiego 321 387,00 zł brutto. Prace wykonała firma BUDROMOST.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech