Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Podczas tegorocznej majówki w Ciekotach odbyły się eliminacje do Buskich Spotkań z Folklorem. W eliminacjach brało udział ponad 50 wykonawców z kilku gmin, m.in. Bodzentyna, Daleszyc, Bielin, Masłowa, Górna, Nowej Słupi, Piekoszowa, Miedzianej Góry, Zagnańska i Strawczyna.

Gminę Bodzentyn reprezentowało 10 wykonawców: Zespoły Pieśni i Tańca "Leśnianie", „Furmani” i „Wilkowianie”, Zespoły śpiewacze: "Świętokrzyskie Jodły" ze Śniadki, Stowarzyszenie „Dąbrowa”, "Wzdolskie Kołowrotki", a w roli debiutantów „Wolanie” z Woli Szczygiełkowej. W kategorii solistów wystąpili; Lucyna Lipczyńska, Marta Stojecka oraz Marian Przeździecki. Ponadto wystąpił również Szczepan Królikowski mieszkający we Wzdole.

Reprezentacja Gminy Bodzentyn z roku na rok powiększa się o kolejnych wykonawców, którzy kultywują tradycje ludowe regionu świętokrzyskiego. Nasze zespoły wspierał duchowo burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcin Sikorski oraz członek zarządu Powiatu Kieleckiego Józef Szczepańczyk.

Po kilku godzinach wspaniałych występów, Rada artystyczna pod przewodnictwem Jerzego Gumuły - kierownika Działu Dziedzictwa Kulturowego z Wojewódzkiego Domu Kultury, wybrała wykonawców, którzy będą reprezentować nasz region na jubileuszowych XL Buskich Spotkaniach z Folklorem w dniu 15 maja br. Wśród wyróżnionych, naszą gminę reprezentować będą: zespół Pieśni i Tańca - "Leśnianie", który w tym roku obchodzi jubileusz 25- lecia pracy artystycznej oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wilkowianie”, który po raz drugi występował jako zespół pieśni i tańca.

Podczas eliminacji wszystkim dopisywały dobre humory i nie było widać oznak rywalizacji. Z niecierpliwością czekamy na dalszy ciąg zmagań na wyższym szczeblu rywalizacji i trzymamy kciuki za sukcesy naszych zespołów.

/MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech