Ubieranie choinki to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych. W tym roku po raz pierwszy na bodzentyńskim rynku odbyła się akcja ubierania świątecznej choinki.

W strojeniu  tego niemałego iglaka bardzo ochoczo wzięli udział nauczyciele wraz z uczniami ze Szkół Podstawowych z Bodzentyna, Świętej Katarzyny i Psar. Do ubierania Bożego drzewka włączyły się także Stowarzyszenia Wilkowianie, Wolanie spod Łysicy i Dąbrowianie. Ubieranie choinki nie odbyło by się bez naszych strażaków z OSP Bodzentyn. Serdecznie im dziękujemy za pomoc i gotowość współpracy we wspólnie realizowanych wydarzeniach.  

Inicjatorami tego jakże wspaniałego  tworzenia świątecznego klimatu byli Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcin Sikorski, którzy także dzielnie zmagali się z przystrojeniem tej ogromnej  siedmiometrowej drzewka bożonarodzeniowego.

Podczas ubierania choinki można było wspólnie posłuchać i zaśpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki.

W podziękowaniu za udział w strojeniu bożonarodzeniowego drzewka Burmistrz MiG Bodzentyn wraz z Dyrektorem Centrum Kultury rozdali cukierki wszystkim uczestnikom.

Mamy szczerą nadzieję, że w przyszłym roku choinkowa akcja będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem wśród społeczeństwa.

Zapraszamy wszystkich państwa za rok!!!

MGCKiT

 

Realizowane projekty

     

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA