Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

To już trzecia edycja tej „smacznej” i regionalnej imprezy. Podczas wydarzenia można było spróbować pysznych pieczonych ziemniaków – prosto z ogniska. W tym roku dodatkowo zbierano pieniądze na leczenie 6-letniego Mikołaja, który potrzebuje pomocy. Uzbierano ponad 13 000 tys. złotych.

 

To idealny pomysł na połączenie regionalnej imprezy z akcją charytatywną. Oprócz tego, że uczestnicząc w imprezie można było świetnie się bawić, to najważniejszym elementem była jednak zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację młodego mieszkańca Wiącki.

Mikołaj Miernik choruje na raka mózgu: leczenie jest drogie, tutaj liczy się każdy grosz. Nie chcielibyśmy żeby ta rodzina czuła się samotna – tłumaczy Jadwiga Dulęba, radna Rady Miejskiej w Bodzentynie.

Wsparcie dla Mikołaja jest bardzo ważne: bardzo się cieszę, że ta inicjatywa spotkała się z takim zainteresowaniem – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Dariusz Skiba.

W pomoc zaangażowali się wszyscy, a plac przy Domku Wiejskim w Wiącce tętnił pozytywną energią i chęcią wsparcia. Jedni przygotowali poczęstunek, drudzy wzięli udział w aukcji, inni wystąpili na scenie. Wszyscy chętnie wrzucali datki do puszek. Jest takie przysłowie – jeden wszystkim nie pomoże, ale wszyscy jednemu zawsze pomogą – mówi Mariusz Matla, sołtys wsi Wiącka.

Koledzy i koleżanki, a także nauczycielki także włączyli się w akcję. Przygotowano kilkanaście rysunków przedstawiających wspomnienia z wakacji, ulubione miejsca, czy rzeczy. Wszystkie zostały przygotowane przez dzieci z przedszkola We Wzdole Rządowym i przekazane na licytację na rzecz Mikołaja. Piękny gest zrobiły Panie z przedszkola z rodzicami, kupili Mikołajowi laptopa do szpitala to bardzo cieszy – opowiada Jadwiga Dulęba, radna gminy Bodzentyn.

Ważnym punktem podczas akcji charytatywnej była także zbiórka, którą mocno wsparli samorządowcy z Gminy Bodzentyn, rady powiatu, ale też urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego.

Wynik jest zaskakujący. Podczas dwudniowego wydarzenia udało się uzbierać aż 13 500 zł. To jeszcze nie koniec. Dalsza część zbiórki odbędzie się 30 września podczas festiwalu aktywności „Paragedon 2017”, która odbędzie się na stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach. Miejmy nadzieję, że ostatecznie kwota wzrośnie dwukrotnie, a może nawet trzykrotnie.

zdjęcia: Telewizja Świętokrzyska, archiwum prywatne

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech