Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe to najważniejsze wydarzenia edukacyjne, poza egzaminami końcowymi w gimnazjach i testami szóstoklasistów w szkole podstawowej.

Tym bardziej cieszy fakt, iż Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie znalazło się wśród najlepszych gimnazjów w powiecie.

Na tak wysoką pozycję zapracowali tegoroczni finaliści z następujących przedmiotów: biologii – Dominika Dadziak (opiekun Jadwiga Synowiec), chemii – Dominika Dadziak (opiekun Barbara Świetlik), fizyki – Dominika Dadziak (opiekun Kinga Urban), języka polskiego – Dominika Szafraniec (opiekun Monika Wnętrzak), historii – Jakub Wnętrzak (opiekun Dariusz Świetlik) oraz Marcin Hajduk (opiekun Artur Kleczaj).

Dominika Dadziak (klasa IIID) to aż potrójna finalistka. Należy wspomnieć, iż do tytułu laureata z biologii zabrakło jej jedynie 1 punktu. Nauczyciele, którzy z nią pracują zgodnie twierdzą, iż jest to uczennica bardzo sumienna, ambitna i inteligentna. Zawsze chętnie brała udział w zajęciach dodatkowych, a do sukcesu przyczyniła się również praca własna w domu. Dzięki zaangażowaniu i chęci opanowania treści nauczania wychodzących daleko poza podstawę programową, Dominika zdobyła wiedzę, która umożliwi jej lepszy start w dalszą edukacyjną przyszłość. Na czym, jak sama mówi, najbardziej jej zależy. Jest przygotowana do podjęcia nauki w wymarzonej szkole.

Kolejną finalistką, tym razem z języka polskiego, jest Dominika Szafraniec (klasa IIIA). Uczennica uzdolniona humanistycznie, ale z umysłem analitycznym, dzięki czemu gramatyka i teoria literatury nie stanowiły dla niej problemu. Bardzo dobrze poradziła sobie w II etapie kończąc go z wysokim wynikiem. Dominika najbardziej obawiała się części ustnej III etapu, gdzie należało samodzielnie przeprowadzić analizę i interpretację wylosowanego wiersza. Przygotowanie do tej części konkursu, jak twierdzi uczennica, dało jej najwięcej. Musiała wyćwiczyć nie tylko umiejętność analizowania interpretowania utworów poetyckich, ale także zaprezentowania swej wiedzy przed komisją.

Z historii bodzentyńskie gimnazjum może pochwalić się dwoma finalistami. Zarówno dla Jakuba Wnętrzaka (klasa ID) oraz Marcina Hajduka (klasa IIID) historia to przede wszystkim pasja, a wydarzenia historyczne stanowią inspirację do poszerzania swojej wiedzy, drążenia tematów, szukania ciekawostek. Konkurs wymagał od uczniów bardzo rozległej wiedzy historycznej, a także umiejętności interpretowania faktów. Obaj chłopcy zajęli w II etapie wysokie pozycje. Warto nadmienić, iż Jakub jest pierwszym uczniem tej szkoły, który osiągnął tak wysoki wynik już w klasie I, do tytułu laureata zabrakło mu 2 punktów.

Wszyscy Ci uczniowie wyróżniają się pasją oraz chęcią zdobywania coraz większej wiedzy. Na ich sukces składają się dodatkowe zajęcia z nauczycielami, godziny spędzone na nauce w domu oraz determinacja. Ważne dla nich było również wsparcie płynące z domu, od kolegów, koleżanek oraz to od pracujących z nimi nauczycieli. Potwierdzają, że opiekunowie zawsze służyli pomocą, wyjaśniali, tłumaczyli i motywowali.

M.Wnętrzak

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech