W siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie 28 czerwca odbyła się sesja Rady Miejskiej z uroczystym akcentem. Podczas wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz zastępca Burmistrza Andrzej Jarosiński wręczyli wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. W drugiej części uroczystej sesji władze gminy oraz wszyscy obecni złożyli podziękowania odchodzącym na emeryturę: Dyrektorowi szkoły we Wzdole Rządowym Panu Januszowi Wojkowskiego i zastępcy dyrektora Pani Teresie Rynkowskiej. Burmistrz Dariusz Skiba i zastępca Burmistrza Andrzej Jarosiński złożyli kwiaty na ręce dyrektora i Pani zastępcy oraz podziękowania za wiele lat pracy, odpowiedzialność i zaangażowanie w kierowanie placówką, życząc realizacji dalszych planów i zamierzeń, wspieranych dobrym zdrowiem i zasłużoną satysfakcją z zawodowych dokonań.
Wyróżnienia Burmistrza za wybitne osiągnięcia: Naukowe, Artystyczne, Sportowe.
1. Wiktoria Świetlik - wyróżnienie ( Radna Młodzieżowego Sejmiku Woj. Świętokrzyskiego)
2. Bartłomiej Wzorek – laureat konkursu matematycznego i fizycznego (opiekunowie Pani Grażyna Oględzińska i Pania Barbara Wzorek- Biskup), finalista Wojewódzkiego konkursu z J. angielskiego ( opiekun Pani Monika Olszewska)
3.Jakub Wnętrzak – laureat konkursu historycznego ( opiekun Pan Artur Kleczaj)
4. Natalia Pepaś - II Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej ( opiekun Pani Maria Paluch)
5. Weronika Winiarska – finalistka Wojewódzkich konkursów: chemia, fizyka i geografia (opiekunowie Pani Dorota Kita, Pani Barbara Wzorek –Biskup, Pan Łukasz Biskup), II Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej ( opiekun Pani Maria Paluch)
6. Julia Skrzeczyna - Harcerska wiosna Kulturalna, 44 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej ( opiekun Pani Maria Paluch) Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa ( opiekun Pan Jarosław Szczurek)
7. Jeziorska Martyna - Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa ( opiekun Pan Jarosław Szczurek)
8. Kita Agnieszka - Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa ( opiekun Pan Jarosław Szczurek)
Wyrożnienie dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Guliwer” (opiekun Zbigniew Płaczkowski)
Wiktoria Placzkowska, Klaudia Hajdenrajch
Klub ULKS „ORŁY” Bodzentyn ( opiekun Jarosław Szczurek)
Biesaga Kacper- Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Krakowsiak Igor - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Susło Mateusz - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Garbacz Jakub - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Krawiecki Kacper - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Matysek Kacper - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Zębała Olaf - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Ryba Wiktor - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Telka Kacper - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Drobniak Anita – Świętokrzyska Młodzieżowa liga Bilardowa
Zacharska Anna - Świętokrzyska Młodzieżowa liga Bilardowa
Stodulski Piotr - Świętokrzyska Młodzieżowa liga Bilardowa
Szafraniec Kacper - Świętokrzyska Młodzieżowa liga Bilardowa
Bzymek Krystian - Świętokrzyska Młodzieżowa liga Bilardowa
Marzec Jakub - Świętokrzyska Młodzieżowa liga Bilardowa
Krzos Wojciech - Świętokrzyska Młodzieżowa liga Bilardowa
Jarosińska Kinga - Świętokrzyska Młodzieżowa liga Bilardowa
Klub „GRÓD” Gimnazjum Bodzentyn ( opiekun Mirosław Rubinkiewicz)
Latała Wiktoria - Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Mistrzynie Województwa w Futsalu,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Arczewska Wiktoria - Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Emilia Kita - Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Mistrzynie Województwa w Futsalu,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Bogacka Weronika – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Mistrzynie Województwa w Futsalu,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Chrzęszczyk Kinga – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Mistrzynie Województwa w Futsalu,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Sitek Patrycja – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Jaguś Wiktoria – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Ziomek Julia – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Szewczyk Zuzanna – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Mistrzynie Województwa w Futsalu,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Kolankowska Weronika – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Czarnecka Kinga – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Wzorek Kamila – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Błędzińska Magdalena – Mistrzynie Województwa do lat 16 w piłce nożnej,
Finał Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej,
Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Galka Karolina- Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Domańska Aleksandra- Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Lipiec Aleksandra - Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Szafraniec Natalia – Finał Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka
Zyguła Karolina – Mistrzynie Województwa Futsalu
Gostomska Julia – Mistrzynie Województwa Futsalu
Kosiarska Karina – Mistrzynie Województwa Futsalu
Michta Weronika – Mistrzynie Województwa Futsalu
Michta Wiktoria – Mistrzynie Województwa Futsalu
Kowalik Anna - Mistrzynie Województwa Futsalu
Telka Iga - Mistrzynie Województwa Futsalu
Podziękowano nie tylko młodym, Samorządowcy podziękowali także trenerom i opiekunom grup za trud i pracę na rzecz rozwijania pasji i talentów wśród młodzieży.