Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Aktualności

Dzisiaj jest: 27 Wrzesień 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Gminy Bodzentyn pod adresem:

www.bodzentyn.pl

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-22.
Data publikacji strony internetowej: 2015-06-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-08-01.

O dostępności serwisu internetowego mówimy wtedy, gdy wszyscy użytkownicy mają pełny dostęp do jego treści, mogą te treści zrozumieć, a wygodna nawigacja umożliwia logiczną i intuicyjną interakcję z serwisem strony internetowej Gminy Bodzentyn.

W  Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie przeprowadzono samoocenę dostępności cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych Ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony – Test – European Internet Inclusion Initiative, z którego wynika, że strona internetowa www.bodzentyn.pl spełnia wymagania na dzień 2020-09-22 r. w 86.11%.

Dokłada się starań, aby bieżąco usuwać stwierdzane bariery na stronie internetowej.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna:

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie mieści się pod adresem ul. Suchedniowska 3, 26 – 010 Bodzentyn.


Do budynku prowadzą dwa wejścia:

  1. od strony zachodniej (tj. wejście główne) wchodzi się po schodach;
  2. od strony parkingu wybudowana jest pochylnia dla osób niepełnosprawnych.
    W budynku mieszczą się wszystkie wydziały i referaty jednostki. Sekretariat znajduje się na I piętrze. W siedzibie Urzędu znajdują się również biura osób na stanowiskach samodzielnych. Wewnątrz budynku znajdują się schody. W przypadku braku możliwości poruszania się, wszelkie sprawy można załatwić na parterze budynku, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystać ze schodołazu. W pobliżu obiektu, przed głównym wejściem oraz przed wejściem od strony parkingu znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na miejscu brak dostępnych pracowników znających język migowy. W budynku Urzędu nie ma windy, toalet dla osób niepełnosprawnych, pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  3. do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzentynie można dostać się przez wejście główne oraz przez wejście od strony parkingu, przy którym wybudowana jest pochylnia. Wewnątrz budynku należy pokonać barierę w postaci dwóch ciągów schodów. Tak jak w przypadku częsci głównej budynku, wszelkie sprawy można załatwic na parterze, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystać ze schodołazu.
  4. do Centrum Obsługi Oświaty w Bodzentynie można dostać się od strony parkingu. Do budynku prowadzą schody. Tak jak w przypadku części głównej budynku, wszelkie sprawy mozna załatwić na parterze, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystac ze schodołazu.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:

Zgodnie z obowiązującą od dnia 1 kwietnia 2012 roku ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w urzędzie, w terminie co najmniej na 3 dni  robocze przed tym zdarzeniem (planowaną wizyta w urzędzie), z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenia można dokonać w jednej z następujących form:

• e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• faxem na nr: +48(41) 31-15-114

• listownie (3 dni liczone od dnia otrzymania zawiadomienia przez Urząd)

• telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej na nr: +48(41) 31-15-010

Koordynator ds. dostępności:

Justyna Cuper

tel. 413115010 wew. 17

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wniosek o zapewnienie dostępności

Biogazownie rolnicze - bezpłatne warsztaty!

Biogazownie rolnicze - bezpłatne warsztaty!

Opublikowano: 27-09-2023, Wyświetlono 19
...
Dożynki Prezydenckie

Dożynki Prezydenckie

Opublikowano: 27-09-2023, Wyświetlono 48
W dniu 24 września br. w Rezydencji Prezydenta RP Belweder w Warszawie odbyły się Dożynki Prezydenckie. Święto swoim rodowodem sięga czasów średniowiecznych i jest formą podziękowania za ukończenie żniw i prac polowych, jak również prośbą o pomyślność przyszłorocznych plonów...
III Festiwal Smaków Babiego Lata

III Festiwal Smaków Babiego Lata

Opublikowano: 27-09-2023, Wyświetlono 30
III Festiwal Smaków Babiego Lata odbędzie się już 1 października o godz. 14.00 w Szklanym Domu w Ciekotach. Wydarzenie to Patronatem Honorowym objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Lato już dobiegło końca. Nasz festiwal zamknął smaki lata w przeróżnych przet...
,,Sołtys - Ambasador Programu Czyste Powietrze

,,Sołtys - Ambasador Programu Czyste Powietrze"

Opublikowano: 27-09-2023, Wyświetlono 51
...
Wspaniały występ Stowarzyszenia

Wspaniały występ Stowarzyszenia "Wzdolskie Kołowrotki" na scenie w Tokarni!

Opublikowano: 26-09-2023, Wyświetlono 68
W dniu 24 września br. w Parku Etnograficznym w Tokarni odbyło się wydarzenie pod hasłem „Smaki jesieni”. Na scenie mogliśmy podziwiać Stowarzyszenie "Wzdolskie Kołowrotki", które reprezentowało gminę Bodzentyn pr...
Kasa urzędu będzie nieczynna

Kasa urzędu będzie nieczynna

Opublikowano: 25-09-2023, Wyświetlono 50
Szanowni Państwo! Informujemy, że od dnia 26 września 2023r. do 04 października 2023r. kasa Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie będzie nieczynna. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem bankowości i...
W Dąbrowie Górnej uroczyście otwarto nową Świetlicę Wiejską

W Dąbrowie Górnej uroczyście otwarto nową Świetlicę Wiejską

Opublikowano: 25-09-2023, Wyświetlono 460
Mieszkańcy Dąbrowy Górnej i Dolnej od wielu lat czekali na budowę Świetlicy Wiejskiej. W obydwu miejscowościach nie ma miejsca, które służyłoby lokalnej społeczności na wszelkiego rodzaju spotkania, ale i także na próby śpiewu Koła Gospodyń Wiejskich....
Narodowe Czytanie w szkole w Świętej Katarzynie

Narodowe Czytanie w szkole w Świętej Katarzynie

Opublikowano: 25-09-2023, Wyświetlono 74
W dniu 12 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytana była najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Utwór powstał w latach 1886-1887 i podejmuje tematykę Powsta...
Szkoła Podstawowa w Psarach Starej Wsi pamięta o swoim patronie

Szkoła Podstawowa w Psarach Starej Wsi pamięta o swoim patronie

Opublikowano: 25-09-2023, Wyświetlono 87
W dniu 22 września br. społeczność szkolna w Psarach przygotowała wspaniałą uroczystość poświęconą pamięci swojego patrona – Stefana Żeromskiego. Podczas wydarzenia obecni byli zaproszeni goście m.in. Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, Burmistrz Miast...
Bezpłatne warsztaty dla rolników w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego (MODR) w Karniowicach

Bezpłatne warsztaty dla rolników w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego (MODR) w Karniowicach

Opublikowano: 22-09-2023, Wyświetlono 163
Bezpłatne warsztaty dla rolników w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego (MODR) w Karniowicach w dniu 27 września 2023 r. (środa) 9:00-15:00.Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o rejestrację poprzez stronę poniżej do dnia 25 września...
Wyjazd na basen Solec - Zdrój! - Zapisy

Wyjazd na basen Solec - Zdrój! - Zapisy

Opublikowano: 22-09-2023, Wyświetlono 107
Wyjazd na basen Solec - Zdrój! Liczba miejsc ograniczona! Liczy się kolejność zgłoszeń! &...
Zostań Zuchem!

Zostań Zuchem!

Opublikowano: 22-09-2023, Wyświetlono 86
Chcesz być Zuchem? Masz od 6 do 10 lat? Zapraszamy na zbiórkę 5.10.2023! Więcej informacji poniżej!...
Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu

Opublikowano: 21-09-2023, Wyświetlono 69
Przez cały tydzień na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn odbywać się będą różne formy aktywności sportowych i rekreacyjnych. W szkołach przeprowadzone zostaną Testy Coopera określające kondycję badanych uczniów, zorganizowane zostaną turnieje, gry i zabawy rekreacyjne dla  uczn...
Kiermasz zabawek używanych w Bodzentynie

Kiermasz zabawek używanych w Bodzentynie

Opublikowano: 21-09-2023, Wyświetlono 133
Zapraszamy na kiermasz zabawek używanych w Bodzentynie. Przyjdź na targ 30 września i sprzedaj używane gry i zabawki.   ...
Nowe doposażenie dla świetlic wiejskich

Nowe doposażenie dla świetlic wiejskich

Opublikowano: 21-09-2023, Wyświetlono 154
Na terenie Gminy Bodzentyn działają Stowarzyszenia oraz Koła Gospodyń Wiejskich promujące kulturę regionu. Skupione są one wokół funkcjonujących oraz nowo budowanych świetlic wiejskich. Ponadto świetlice są idealnym miejscem do spotkań integrac...

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech