Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Aktualności

Dzisiaj jest: 24 Marzec 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Gminy Bodzentyn pod adresem:

www.bodzentyn.pl

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-22.
Data publikacji strony internetowej: 2015-06-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-08-01.

O dostępności serwisu internetowego mówimy wtedy, gdy wszyscy użytkownicy mają pełny dostęp do jego treści, mogą te treści zrozumieć, a wygodna nawigacja umożliwia logiczną i intuicyjną interakcję z serwisem strony internetowej Gminy Bodzentyn.

W  Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie przeprowadzono samoocenę dostępności cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych Ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony – Test – European Internet Inclusion Initiative, z którego wynika, że strona internetowa www.bodzentyn.pl spełnia wymagania na dzień 2020-09-22 r. w 86.11%.

Dokłada się starań, aby bieżąco usuwać stwierdzane bariery na stronie internetowej.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna:

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie mieści się pod adresem ul. Suchedniowska 3, 26 – 010 Bodzentyn.


Do budynku prowadzą dwa wejścia:

  1. od strony zachodniej (tj. wejście główne) wchodzi się po schodach;
  2. od strony parkingu wybudowana jest pochylnia dla osób niepełnosprawnych.
    W budynku mieszczą się wszystkie wydziały i referaty jednostki. Sekretariat znajduje się na I piętrze. W siedzibie Urzędu znajdują się również biura osób na stanowiskach samodzielnych. Wewnątrz budynku znajdują się schody. W przypadku braku możliwości poruszania się, wszelkie sprawy można załatwić na parterze budynku, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystać ze schodołazu. W pobliżu obiektu, przed głównym wejściem oraz przed wejściem od strony parkingu znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na miejscu brak dostępnych pracowników znających język migowy. W budynku Urzędu nie ma windy, toalet dla osób niepełnosprawnych, pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  3. do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzentynie można dostać się przez wejście główne oraz przez wejście od strony parkingu, przy którym wybudowana jest pochylnia. Wewnątrz budynku należy pokonać barierę w postaci dwóch ciągów schodów. Tak jak w przypadku częsci głównej budynku, wszelkie sprawy można załatwic na parterze, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystać ze schodołazu.
  4. do Centrum Obsługi Oświaty w Bodzentynie można dostać się od strony parkingu. Do budynku prowadzą schody. Tak jak w przypadku części głównej budynku, wszelkie sprawy mozna załatwić na parterze, po przywołaniu pracownika merytorycznego przez pracownika Biura Obsługi Interesanta lub można skorzystac ze schodołazu.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:

Zgodnie z obowiązującą od dnia 1 kwietnia 2012 roku ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w urzędzie, w terminie co najmniej na 3 dni  robocze przed tym zdarzeniem (planowaną wizyta w urzędzie), z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenia można dokonać w jednej z następujących form:

• e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• faxem na nr: +48(41) 31-15-114

• listownie (3 dni liczone od dnia otrzymania zawiadomienia przez Urząd)

• telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej na nr: +48(41) 31-15-010

Koordynator ds. dostępności:

Justyna Cuper

tel. 413115010 wew. 17

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wniosek o zapewnienie dostępności

Tak witaliśmy Wiosnę! - Szkoła Podstawowa w Świętej Katarzynie

Tak witaliśmy Wiosnę! - Szkoła Podstawowa w Świętej Katarzynie

Opublikowano: 23-03-2023, Wyświetlono 30
21 marca jednoznacznie kojarzy się wszystkim z  Pierwszym Dniem Wiosny.  W szkołach ten dzień jest różnie obchodzony. W jednych dzieci mają zwyczajne lekcje, w innych są organizowane wyjazdy czy wyjścia w poszukiwaniu oznak  długo ocze...
Wiosna, wiosna ach to ty!

Wiosna, wiosna ach to ty!

Opublikowano: 23-03-2023, Wyświetlono 38
21 marca w naszej szkole powitaliśmy wiosnę. To już tradycja,  że ten dzień świętujemy jako Szkolny Dzień Języków Obcych. Tym razem przyświecało nam hasło: Wiosenny spacer po Wielkiej Brytanii. Jak co roku, każda klasa miała wyznaczone zadanie do p...
Bodzentyn - przerwy w dostawie wody

Bodzentyn - przerwy w dostawie wody

Opublikowano: 22-03-2023, Wyświetlono 61
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Bodzentyn uprzejmie informuje, że ze względu na prowadzone prace na sieci wodociągowej wystąpią przerwy w dostawie wody.   ...
XX edycja konkursu Ogólnokrajowego ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

XX edycja konkursu Ogólnokrajowego ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Opublikowano: 22-03-2023, Wyświetlono 56
Zapraszamy właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych do udziału w jubileuszowym Ogólnokrajowym Konku...
,,Cztery pory roku na wsi i zagrodzie chłopskiej

,,Cztery pory roku na wsi i zagrodzie chłopskiej"

Opublikowano: 22-03-2023, Wyświetlono 61
...
Wykaz Zarządzeń Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn podjętych w miesiącach styczeń i luty 2023 roku

Wykaz Zarządzeń Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn podjętych w miesiącach styczeń i luty 2023 roku

Opublikowano: 16-03-2023, Wyświetlono 286
Mając na celu realizacje zadań dotyczących gminy, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn w miesiącach styczeń i luty 2023 r. wydał 19 zarządzeń. Zarządzeniom zostały przypisane odpowiednie numery według kolejności podpisu. Poniższa li...
SiSMS - Bezpłatne SMS-y prosto z urzędu

SiSMS - Bezpłatne SMS-y prosto z urzędu

Opublikowano: 16-03-2023, Wyświetlono 195
Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn zaprasza do korzystania z BEZPŁATNEGO mobilnego systemu ostrzegania i powiadamiania.   ...
Karnawałowe spotkanie Sekcji Emerytów ZNP

Karnawałowe spotkanie Sekcji Emerytów ZNP

Opublikowano: 16-03-2023, Wyświetlono 240
Karnawał roku 2023 dobiegał końca, co zapowiadał tzw. " tłusty czwartek". I właśnie na ten dzień przewodnicząca Sekcji Emerytów ZNP kol. Jadwiga Telka zaplanowała (dzięki uprzejmości Dyrekcji) spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie....
Szkolne Dni Profilaktyki w Szkole Podstawowej w Psarach Starej Wsi

Szkolne Dni Profilaktyki w Szkole Podstawowej w Psarach Starej Wsi

Opublikowano: 15-03-2023, Wyświetlono 156
Na przełomie lutego i marca 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Szkolne Dni Profilaktyki. Ich organizacją zajęły się panie: Paulina Drapisz, Maria Łoboda i Beata Telka. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w szeregu działań skon...
Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na Czytelnika

Opublikowano: 15-03-2023, Wyświetlono 143
W dniu 17.02.2023r. uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bodzentynie odwiedzili szkolną  bibliotekę i zostali uroczyście pasowani na czytelników. Głównym celem zajęć było zachęcenie najmłods...
Angielski od kuchni

Angielski od kuchni

Opublikowano: 15-03-2023, Wyświetlono 118
„Cook” czy „cooker”, „chef” czy „boss”, „coffee” czy „cafe”. Jak się nie pomylić i opowiedzieć o swojej ulubionej potrawie czy zamówić to, na co mam ochotę  w restauracji. Zasady wydają się proste ale czy wiem jak stosować słowa ...
Spotkanie autorskie z Robertem Gondek

Spotkanie autorskie z Robertem Gondek

Opublikowano: 15-03-2023, Wyświetlono 241
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Robertem Gondek, które odb...
Mirosław Rubinkiewicz - Trener Roku w powiecie kieleckim

Mirosław Rubinkiewicz - Trener Roku w powiecie kieleckim

Opublikowano: 15-03-2023, Wyświetlono 191
Poznaliśmy najpopularniejszych sportowców w powiecie kieleckim w 2022 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników 71. edycji plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2022, organizowanego przez "Echo Dnia" odbyło się w Grand Hotelu w Kielcach. ...
Wiadomości sportowe - Brawo dziewczyny z ZSP w Bodzentynie!

Wiadomości sportowe - Brawo dziewczyny z ZSP w Bodzentynie!

Opublikowano: 15-03-2023, Wyświetlono 201
Cztery podopieczne trenera Mirosława Rubinkiewicza - Maria Zając, Magdalena Wąs,Patrycja Kucharska,Oliwia Furmańczyk przebywały na kilkudniowych testach w drużynie Mistrza Polski- UKS SMS Łódź! Dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony dostając propozycję przejścia ...

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech