11 grudnia br., w najbliższą środę, w Best Western Grand Hotel odbędzie się Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych. Spotkanie przedstawicieli 3 sektora organizowane jest wspólnie przez samorząd województwa świętokrzyskiego, Narodowy Instytut Wolności oraz Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego w Kielcach. Udział w Kongresie zapowiedział wicepremier Piotr Gliński, przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

– Zapraszamy do udziału w Kongresie przedstawicieli 3 sektora. Liczymy, że spotkanie to przyciągnie wielu działaczy organizacji pozarządowych, jakie działają na terenie województwa świętokrzyskiego, a także spoza regionu. Ten kolejny element naszej państwowości, jakim są stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, wydatnie to życie publiczne wzbogaca – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

– Samorządy wszystkich szczebli, a więc i Sejmik, uchwalają programy roczne współpracy z organizacjami pozarządowymi. W tej kadencji próbujemy wypracować nową jakość współpracy z organizacjami pożytku publicznego – nadmienił przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś. – To pierwszy tego rodzaju kongres. Próbujemy zaangażować organizacje we wspólną pracę nad kształtem przyszłej Strategii Rozwoju Województwa. Zaangażowaliśmy również do współpracy ludzi, którzy są bardzo dla nas wartościowi – mówię tu o Sejmiku Młodzieżowym Województwa. Wielu z tych ludzi zaczynało swoją karierę w życiu publicznym od działalności charytatywnej. Oni wiedzą już, jak te działania przekuwać w dobre czyny, przynoszące efekty – dodał Andrzej Pruś.

– Instytucja, którą reprezentuję, Narodowy Instytut Wolności, jest dedykowany wyłącznie organizacjom pozarządowym – wyjaśnił dyrektor NIW Wojciech Kaczmarczyk. – Na kongresie mówić będziemy m.in. o nowych rozwiązaniach legislacyjnych, mocno związanych ze społeczeństwem obywatelskim, z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych. Są przygotowywane założenia zmian w systemie realizacji zadań publicznych, powołana ma być Nowa Rada Dialogu Obywatelskiego. To wiele rozmaitych działań, o których informacje chcielibyśmy przekazać świętokrzyskim stowarzyszeniom, by mogły aktywnie uczestniczyć w debacie nad tym, co się zmienia w obszarze ich bezpośrednio dotyczącym – mówił Wojciech Kaczmarczyk.

– Kongres to bardzo cenna inicjatywa – powiedział senator Krzysztof Słoń. – Większość organizacji pozarządowych opiera się na pracy wolontariuszy. To ludzie, którzy potrafią dostrzegać potrzeby innych. To wyręka dla państwa, dla samorządu. Kongres to podniesienie prestiżu organizacji, nawet tych najmniejszych, a także realna pomoc dla stowarzyszeń, które jeszcze skuteczniej chcą funkcjonować w przestrzeni publicznej – dodał.

Na Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych w Kielcach zapraszamy w środę, 11 grudnia br., od godz. 10.00, do Best Western Grand Hotel.

 

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro/zachecamy-do-udzialu-w-swietokrzyskim-kongresie-organizacji-pozarzadowych/

26 listopada 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie wieczór poetycki pt. „Kocham ciebie wiosko miła…”. Spotkanie uświetnili swoją obecnością szanowni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn pan Dariusz Skiba, ks. proboszcz Jarosław Majka, ks. prof. Zygmunt Nocoń, radna gminy pani Anna Obara, sołtys pan Piotr Janicki, przedstawiciele rodzin patronów pani Teresa Grzegorczyk i pani Maria Borycka, panie dyrektor Ewa Orzechowska i Beata Stępień, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Sito, emeryci, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Każdy może zostać Świętym Mikołajem, pod takim hasłem w minioną sobotę 7 grudnia odbył się I Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Podczas charytatywnego biegu zbierane były środki higieniczne oraz maskotki, dla najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Bodzentyn. Wydarzenie odbyło się nad zalewem w Wikowie.

Wystartowała rekrutacja do II edycji Akademii Menadżera Innowacji

Od 4 listopada do 31 grudnia 2019 r. będzie trwał nabór do programu szkoleniowo-doradczego – Akademia Menadżera Innowacji.

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest pierwszym w Polsce autorskim programem szkoleniowo – doradczym, który przygotowuje kadry zarządzające i właścicieli firm do sprawnego wdrażania innowacji w przedsiębiorstwach. Udział w AMI jest współfinansowany ze środków unijnych – 80% dla mikro-, małych i średnich oraz 50% dla  dużych przedsiębiorstw.

Do programu zapraszamy przedsiębiorców, menadżerów oraz pracowników firm, którzy poszukują sposobów m.in. na zwiększenie przewagi konkurencyjnej swojej firmy, wzrost rentowności oraz stworzenie w przedsiębiorstwie zespołu specjalistów gotowych do wdrażania i zarządzania innowacjami.

Zapraszamy !

Więcej informacji na temat programu AMI  znajduje się na stronie  https://www.parp.gov.pl/ami

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej to dzieci w wieku dojrzewania. Jest to czas uważany za dość trudny- cechuje go przyspieszony rozwój fizyczno- seksualny i poszukiwanie własnej tożsamości, co w konsekwencji zaznacza się poważnymi zmianami w zachowaniu i zainteresowaniach społecznych. Grupa rówieśnicza nabiera nowego, niezwykle ważnego znaczenia. Pomaga w znalezieniu własnej tożsamości, ponieważ daje gotowe wzorce zachowania. Aby młody człowiek bezpiecznie „przeszedł” ten trudny w rozwoju czas, w szkołach podejmuje się wiele działań z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki. Duże znaczenie ma profilaktyka uzależnień.

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Bodzentynie odbyły się warsztaty poświęcone tematyce zdrowego odżywiania. Warsztaty połączono z podsumowaniem projektu filmowego „Skąd się biorą warzywa”, który był nagrywany i realizowany z udziałem młodzieży naszej szkoły w czerwcu 2019 roku.

W dniach 2 i 4 grudnia zostały rozegrane zawody sportowe w ramach VII Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, które odbyły się w hali sportowej w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym. W pierwszym dniu rozgrywek spotkały się drużyny chłopców ze Szkół Podstawowych z Bodzentyna, Chybic, Szerzaw i Wzdołu Rządowego. Zebranych sportowców i ich opiekunów przywitał Dyrektor mgr Roman Pytel, życząc młodym zawodnikom sukcesów i dobrej sportowej zabawy. Po losowaniu drużyn rozpoczęły się rozgrywki systemem ,,każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta i dostarczyła dużo emocji.

W nocy z 29 na 30 listopada 1830 r. wybuchło powstanie narodowe, zwane później Powstaniem Listopadowym. Swoim zasięgiem objęło Królestwo Polskie, Litwę, Żmudź i Wołyń. W tym czasie Bodzentyn znajdował się na terenie województwa sandomierskiego w pow. szydłowieckim.

Dziś została podpisana umowa na dofinansowanie zadania pn.: „Remont dróg gminnych nr 311003T i 31101T w miejscowości Siekierno, gmina Bodzentyn” w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę z Wojewodą Świętokrzyskim reprezentowanym przez Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Andrzeja Klimczaka podpisał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba.

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Bodzentyn na spotkanie w dniu 9 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 . Tematem spotkania będzie omówienie zasad i sposobu korzystania z nowej ulgi podatkowej obowiązującej od 2019 roku „ulgi termomodernizacyjnej” oraz zasad i obowiązków prowadzenia działalności nierejestrowej. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn (sala konferencyjna).

Starosta Kielecki oraz Przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kielcach serdecznie zapraszają na spotkanie szkoleniowo – warsztatowe pn: ”Pozyskanie środków finansowych na działalność organizacji pozarządowych w 2020 r.”

img243 1

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Bodzentyn Sp. z o. o. informuje, że w dniu 27.12.2019 r. (piątek) biuro PUK będzie nieczynne, a w dniach 24.12.2019 r. (wtorek) oraz 31.12.2019 r.(wtorek) będzie czynne do godz.12.00

1069 001 1

W Boguszowie-Gorcach odbędzie się największy w tym roku w Europie turniej międzynarodowy w zapasach kobiet - Heros Lady Open pod Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. 
 
Swój udział zapowiedziały reprezentacje i kluby z 16 państw: Białorusi, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włochy oraz Polski.
 
Przedstawicielami naszego kraju będą reprezentacje narodowe we wszystkich grupach wiekowych: kadra narodowa seniorek i młodzieżowa U23, kadra narodowa juniorek U20 oraz kadra narodowa juniorek młodszych (kadetek) U17.
 
Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Guliwer" i Województwo Świętokrzyskie, będą reprezentować czołowe zawodniczki z Polski: dwie mieszkanki Gminy Bodzentyn Płaczkowska Wiktoria i Hajdenrajch Klaudia oraz Kowalska Gabriela z Kielc.
 
Życzymy wiele sukcesów.
 
 
 
 

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Kielcach podpisano z Wykonawcami umowy na remont dróg powiatowych w miejscowościach Psary Podłazy oraz Leśna i Siekierno. 

Umowa remontu drogi w Psarach Podłazach opiewa na kwotę 629 701 zł. Kwota dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80% wynosi 503 761 zł. Środki Gminy to 62 970 zł,  środki własne powiatu to 62 970 zł. Termin wykonania zadania ustalono na dzień 30.06.2020 r.

Z kolei koszty remontu drogi powiatowej nr 0582T w miejscowości Leśna i Siekierno zgodnie z umową wyniosą 1 260 566 zł. Dofinansowanie ze środków FDS w wysokości 80% wynosi 1 008 453 zł. Środki Gminy to 126 056 zł oraz środki własne powiatu w wysokości 126 056 zł. Termin wykonania zadania ustalono na dzień 31.07.2020 r.

 

/Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

RSS

feed-image RSS