W niedzielę, 28 stycznia w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym odbył się magiczny wieczór kolędowy pt. „Świąteczna opowieść”.

Na scenie przygotowanej na hali sportowej w szkole wystąpiło w sumie ponad 50 artystów. Program „świątecznej opowieści” podzielony był na dwie części. W pierwszej części dziadek snuł opowieść swoim wnuczętom o dawnych czasach. Historia ta miała odzwierciedlenie w inscenizacjach odbywających się na scenie obok, która przedstawiała wnętrze starej chaty oraz w prezentacjach multimedialnych wyświetlanych podczas programu artystycznego.

W tej części zaprezentował się Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Miniaturka”. Młodsi uczestnicy najpierw odgrywali wnuczęta, a następnie tańczyli wschodnie tańce krakowskie, natomiast starsze dzieci zaprezentowały inscenizacje kolędników z toroniem i ułanów. W inscenizacji „Herod” wzięli również udział „Michniowianie”.

Jako że „świąteczna opowieść” to wieczór kolędowy, nie mogło zabraknąć śpiewania naszych pięknych polskich, tradycyjnych kolęd oraz pastorałek.  W tej część wystąpili:  „Wzdolskie Kołowrtoki”, Chór Kameralny „Quolibet” oraz Sara Bernat i Wiktor Zwierzyński.

Wieczór kolędowy został zorganizowany po raz trzeci we Wzdole Rządowy z inicjatywy Pana Szczepana Królikowskiego. „Świąteczna opowieść” to wyraz jego pasji do muzyki i folkloru, a także zaangażowania w animację kultury oraz pracę, którą włożył w scenariusz i reżyserię tego przedsięwzięcia, a także przygotowanie występujących artystów.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłu, a także organizacji tego magicznego i pięknego wieczoru.

/Fot. Marta Blicharz 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA