Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Bodzentynie przed godziną 8 rozpoczął uroczysty przemarsz delegacji władz samorządowych, pocztów sztandarowych, członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn, harcerzy, mieszkańców.

Uczestnicy przemaszerowali do kościoła parafialnego  św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bodzentynie, gdzie została odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Po mszy dalsze uroczystości  odbyły się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. W programie nie zabrakło przygotowanego programu artystycznego „Wolność to my” przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie, koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu naszej orkiestry, polskiego tańca narodowego – Poloneza zatańczonego przez grupę „Krejzolki” wraz z innymi uczestnikami akademii oraz uroczystej akademii z okazji obchodów 11 listopada.

Po tej części obchodów delegacja władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy złożyli wiązanki na grobie Nieznanego Żołnierza przy ul. Kieleckiej.

Poprzednie artykuły

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA