Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Bodzentynie przed godziną 8 rozpoczął uroczysty przemarsz delegacji władz samorządowych, pocztów sztandarowych, członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn, harcerzy, mieszkańców.

Uczestnicy przemaszerowali do kościoła parafialnego  św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bodzentynie, gdzie została odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Po mszy dalsze uroczystości  odbyły się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. W programie nie zabrakło przygotowanego programu artystycznego „Wolność to my” przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie, koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu naszej orkiestry, polskiego tańca narodowego – Poloneza zatańczonego przez grupę „Krejzolki” wraz z innymi uczestnikami akademii oraz uroczystej akademii z okazji obchodów 11 listopada.

Po tej części obchodów delegacja władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy złożyli wiązanki na grobie Nieznanego Żołnierza przy ul. Kieleckiej.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA