50 i 60 lat temu jako młodzi i pełni zapału małżonkowie przyrzekali sobie „miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską”, które po dziś dzień trwają.

W miniony weekend w Gminie Bodzentyn obchodzono „Złote oraz Diamentowe Gody”.  W dowód uznania i trwałości małżeństwa oraz rodziny, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wręczył Jubilatom „Złotych Godów” Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznaje Prezydent RP oraz dyplomy i grawertony Jubilatom „Diamentowych Godów”.

„Złote oraz Diamentowe Gody” to jubileusze  obchodzone w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Stanowią wzór do naśladowania przez młode pokolenia wstępujące w związki małżeńskie.

W Gminie Bodzentyn, 50 lat temu w roku 1967 związek małżeński zawarło 77 par. Do dnia dzisiejszego przetrwało 9 par. Natomiast 60 lat temu w roku 1957 związek małżeński zawarło 99 par, z których „Diamentowy Jubileusz” świętuje 6 par.

Na uroczystości, które odbyły się jak co roku w Szkole Podstawowej w Bodzentynie, przybyło 7 par obchodzących 50-lecie Pożycie Małżeńskie oraz 4 pary świętujące 60-lecie Pożycia Małżeńskiego. Cztery pary Jubilatów nie mogło wspólnie z nami świętować tego szczególnego wydarzenia.

Burmistrz Miasta i Gminy w Bodzentynie z okazji tak pięknego Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego złożył Jubilatom gratulacje oraz życzył długich i pogodnych lat życia pełnych optymizmu i radości.

W imieniu własnym oraz wszystkich Radnych Rady Miejskiej życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Wojciech Kózka.

Żadna ważna uroczystość nie mogłaby się odbyć bez oprawy muzycznej. W czasie tych szczególnych uroczystości specjalnie na tę uroczystość Młodzieżowa Orkiestra Dęta przygotowała koncert. Wśród granych utworów nie mogło zabraknąć: „Marszu Weselnego Mendelsona”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Walc Barbary” z filmu Noce i Dnie, „W zielonym Gaju”, „Sokoły”, „Jak długo na Wawelu”, „Walczyli ludowe” – wiązanka w opr. Kapelmistrza oraz „Qando, quando”.

Spędzany czas na świętowaniu umilali członkowie zespołu „Furmani”, który dali piękny pokaz tańców i śpiewów z naszego świętokrzyskiego regionu.

Na uroczystości wręczania medalu przybyło 7 par świętujących „Złote Gody”:

 1. Państwo Otolia i Józef Łakomcowie
 2. Państwo Jadwiga i Jan Mazurkiewiczowie
 3. Państwo Krystyna i Jan Michtowie
 4. Państwo Teresa i Roman Młynarczykowie
 5. Państwo Stanisława i Marian Stefańczykowie
 6. Państwo Barbara i Karol Telkowie
 7. Państwo Marianna i Adam Tuśniowie

Pary, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości wręczania medalu to:

 1. Państwo Krystyna i Tadeusz Barchanowie
 2. Państwo Helena i Marian Rembelscy

Diamentowy Jubileusz 60-lecia Pożycia Małżeńskiego świętowali:

 1. Państwo Janina i Julian Jankiewiczowie
 2. Państwo Irena i Tadeusz Kitowie
 3. Państwo Stanisława i Zdzisław Łapkowie
 4. Państwo Danuta i Władysław Łubkowie.

Pary, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości to:

 1. Państwo Halina i Alfons Adamczykowie
 2. Państwo Zofia i Jerzy Kaletowie.

Nieobecnym parom zostały dostarczone upominki z tego szczególnego dnia w postaci medali, grawertonów oraz dyplomów.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA