Jak co roku, na Rynku Górnym odbyło się powitanie nowego roku szkolnego. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali Burmistrz Dariusz Skiba oraz Dyrektor MGCKiT Marcin Sikorski, którzy bardzo serdecznie przywitali wszystkich zebranych. A najlepsze życzenia na nowy rok szkolny, samych najlepszych ocen w szkole kierowali do dzieci.

Dla najmłodszych atrakcyjne gry i zabawy przygotowała znana nam już grupa PATIGO. Dziecięcy śmiech i radość było widać i słychać z daleka. Wśród atrakcji m. in. najmłodsi łapali i robili bańki, rzucali dwoma związanymi piłeczkami na drewniany szczebelek tak, aby sznurek między piłeczkami zawiązał się wokół niego i wiele innych gier, zabaw, a także tańców.

W organizację festynu włączył się również Uczniowski Ludowy Klub Sportowy GULWIER, który przygotował zajęcia z zapasów. Każdy mógł nie tylko obserwować członków klubu, ale również i sam wziąć udział w zawodach zapaśniczych. Wszystkim odważnym Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skib, Dyrektor MGCKiT Marcin Sikorski, Radny Jan Zygadlewicz oraz Leszek Wnętrzak - Kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego  wręczali pamiątkowe puchary oraz medale za udział w pokazie zapaśniczym. Od ULKS GULWIER wszyscy Panowie otrzymali pamiątkowe grawertony i puchary za wspieranie rozwoju zapasów w Gminie Bodzentyn.

W zabawie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w sumie wzięło udział kilkadziesiąt osób z całej gminy.  Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz ULKS Guliwer.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA